Aktuálně

 

27. 07. 2013

Čína: Razie v křesťanském knihkupectví skončila zatčením a uvězněním dvou křesťanů

 

 
Wen-si Li

(Hlas mučedníků USA, South China Morning Post)

 

Zaměstnanec křesťanského knihkupectví Wen-si Li a jeho spolupracovník La-čcheng Žen byli zatčeni a posláni do vězení za svou pomoc při zahájení provozu nového obchodu s knihami. 17. června 2013 soud v Siao-tien v Tchaj-jüanu ve střední Číně odsoudil bratra Wen-si ke dvěma letům odnětí svobody.

 

V roce 2012 Wen-si odcestoval z Pekingu do provincie Šan-si, aby pomohl místním křesťanům otevřít nové knihkupectví ve správním středisku Tchaj-jüanu. Zatímco pracoval v knihkupectví En-jü, policisté v novém obchodě uskutečnili razii a zabavili všechny knihy, které s sebou přivezl. Podle listu „South China Morning Post“ jeden policista na Šan-siho a jeho kolegy křičel: „Neodvažujte se nám sem přinášet křesťanskou kulturu. Tohle je naše území.“

 

19. prosince 2012 byl Wen-si yzván, aby se dostavil na policejní stanici a vyzvedl si knihy v hodnotě přibližně 120 tisíc korun, které mu byly zabaveny. Když však na stanici dorazil, byl okamžitě zatčen a poslán do vazby. Policisté uvedli, že mu kvůli závažnosti spáchaného „zločinu“ byla odepřena možnost propuštění na kauci.

 

Další zprávy o pronásledování v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Od Wen-siho zatčení manželce Cchaj Chung a dvěma dětem několikrát vyhrožovali neznámí anonymové. Žena se obává o bezpečí dětí. Navzdory zastrašování se však rodina připravuje na odvolání. Dobrá zpráva je, že Wen-si již ve vazbě během čekání na soudní proces přivedl tři lidi ke Kristu.

 

Je povzbudivé vědět, že Bůh, který působí v našich životech, je větší než „ten, který je ve světě“ (1. Janův 4,4). Pán zjevně jedná v životech a skrze životy svých služebníků… i v těch nejnáročnějších situacích. Radujeme se společně s anděly v nebi ze spásy tří nově obrácených vězňů! Kéž Pán pokračuje v dobrém díle, které započal v jejich životech. Pozvedejme na modlitbách také Wen-siho a jeho vzácnou rodinu, stejně jako jeho kolegu La-čchenga. Vyprošujte těmto křesťanům nadpřirozenou ochranu, přízeň a ještě větší příležitosti k vydávání svědectví o víře v našeho Pána Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.