Aktuálně

 

28. 07. 2013

Írán: Uvězněný pastor konečně v péči lékařů

 

 
Teheránská věznice Evin (fotografie: Flickr / sabzphoto)

(American Center for Law and Justice, Assist News Service)

 

23. července uplynulo přesně 300 dní od uvěznění íránského pastora Saída Abediniho. Jordan Sekulow z organizace American Center for Law and Justice (Americké centrum pro právo a spravedlnost) připomněl, jak téměř před rokem příslušníci Íránské revoluční gardy uskutečnili razii v domě rodičů pastora Saída v Teheránu a křesťana uvěznili. Při výslechu jej vyšetřovatelé bili a způsobili mu vnitřní zranění vyžadující lékařskou péči.

 

20. července 2013 byl konečně převezen na léčení do soukromé nemocnice v Teheránu. Poprvé ho vyšetřil lékař a předepsal mu léky v souvislosti se zraněními, která mu bitím způsobili dozorci. (V minulosti třiatřicetiletý křesťan navštívil místní nemocnici již dvakrát, pokaždé byl však poslán zpátky, aniž by jej někdo prohlédl nebo ošetřil.)

 

Manželka pastora Saída reagovala na dobrou zprávu s povděkem: „Děkuji každému z vás, kdo jste se modlil, napsal dopis, podepsal nějakou petici, kontaktoval politiky, pořádal benefiční akce, tweetoval, nebo jiným způsobem sdílel Saídův příběh. Děkuji také všem politikům po celém světě, kteří se za mého manžela postavili. Írán vyslechl vaše žádosti.“

 

Zatímco se můžeme společně se Saídovou rodinou radovat z pozitivního vývoje událostí, všichni stále velmi potřebují naše modlitby. Modlete se, aby Bůh naplňoval pastora Saída i jeho starostlivé blízké pokojem a poskytoval jim útěchu. Kéž Bůh uskuteční svůj dobrý plán v životě každého z nich a v příhodný čas si použije tuto zkoušku k jejich vytříbení, pročištění, posílení – a požehnání. Stejně důležité jsou i modlitby za Boží dílo spasení v srdcích dozorců, spoluvězňů a představitelů režimu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.