Aktuálně

 

01. 08. 2013

Egypt: Obchodníci s lidmi unášejí křesťanské dívky

 

 
Modlete se za dívky jako je Sára, které byly uneseny a přinuceny ke sňatku s únosci. (Fotografie: AINA)

(Christian Broadcasting Network, CBN)

 

Jedním z problémů, se kterým se potýkají místní křesťanské rodiny, zejména v Horním Egyptě, jsou únosy mladých křesťanských žen. Unášeny jsou často již třináctileté dívky. Aby předešly této tragédii, stěhují se některé rodiny do „křesťanských“ osad. To však s sebou přináší celou řadu nových komplikací.

 

Manel se i s rodinou přestěhovala z muslimského města do křesťanské osady poblíž el Minya, protože chtěla ochránit svou nejstarší dceru Maryam přes únosem a vynucenou konverzí. K tomuto kroku se odhodlala po zjištění, že se některé muslimské dívky a chlapci snaží odlákat Maryam od rodiny a víry. Nyní žijí jako cizinci v novém prostředí a manžel má problémy s hledáním práce.

 

Tato rodina není jediná. Na loňském zasedání Helsinské komise zazněla informace, že počet zmizení a únosů křesťanských dívek stále stoupá. Michel Clark, odborník na tento fenomén, zmínil více než 800 případů. Přesto mnozí islámští vůdci a vládní představitelé zprávy o obchodu s mladými křesťankami popírají. Trvají na tom, že konverze a sňatky nejsou vynucené; údajně se jedná o pouhý důsledek romantického vztahu mezi mladými lidmi různých vyznání.

 

Zatímco předchozí vláda Muhammada Mursího se v omezování tohoto trendu příliš neangažovala, politické změny přinášejí mnoha egyptským křesťanům naději. Modlí se, aby příští vláda přinutila policii přistupovat ke stížnostem na únosy křesťanek s větší vážností.

 

Starší zprávy naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Naštěstí existují soucitné křesťanské rodiny, které postiženým souvěrcům v těchto nejistých dobách pomáhají a zprostředkují jim nejen naději, ale také praktickou pomoc v nových začátcích. Manel vyjádřila svou věčnost slovy: „Kéž Bůh požehná dlouhým životem všem křesťanům, kteří nám pomohli, a stále zůstává s nimi…“

 

S přihlédnutím k nepokojům vyvolaným svržením Musího vlády jsou důležité zejména modlitby za Boží pokoj – aby se rozhostil v celých egyptských osadách stejně jako v srdcích jednotlivců – a za následné celkové zklidnění společenské i politické situace. Zatímco se nové vedení země snaží dostat zemi pod kontrolu, kéž Bůh skrze tyto vedoucí představitele jedná, aby zajišťovali tolik potřebnou ochranu, spravedlnost, jednotu a náboženskou svobodu všem nevinným obyvatelům Egypta, včetně našich bratří a sester a jejich dětí.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.