Aktuálně

 

02. 08. 2013

Eritrea: Nelítostné pronásledování absolventů střední školy

 

 

(Morning Star News, Open Doors)

 

Eritrejské orgány potrestaly 39 absolventů střední školy za jejich křesťanskou víru – nemohli se zúčastnit slavnostního zakončení studia, místo kterého byli zmláceni a přinuceni k těžké fyzické práci. Studenti (včetně 11 dívek) byli po dokončení čtyřměsíční povinné vojenské služby zatčeni za svou „křesťanskou víru a vydanost Kristu“.

 

V nedávné tiskové zprávě se uvádí: „Zadržení mladí lidé jsou v současné době biti, nuceni k těžké práci a trpí nedostatkem jídla a vody.“ Nacházejí se ve vojenském výcvikovém táboře SAWA. Zdroje dodávají, že je „studentům vyhrožováno dlouhodobým odnětím svobody a nepřijetím na vysokou školu, pokud ‚se nezřeknou Krista‘“.

 

Prezident Isaias Afewerki, strůjce omezování náboženské svobody a svobody projevu sympatizující s marxismem, v zemi vládne od roku 1991, kdy se Eritrea odtrhla od Etiopie. Do prezidentského úřadu ho jmenovalo Národní shromáždění v roce 1993. Podle dostupných odhadů byly v Eritreji koncem roku 2010 pro svou víru uvězněny přibližně tři tisíce protestantských křesťanů. (V současné době je jejich počet odhadován na 1200.)

 

Vězni jsou zadržováni v táborech uprostřed pouště v přepravních kontejnerech a podzemních celách. „Místní podmínky jsou nelidské: děti a staří lidé se tísní v nevětraných prostorách s dalšími vězni trpícími kožními chorobami, úplavicí a dalšími nemocemi,“ uvádí Elizabeth Kendal z Religious Liberty Commission. „Mučení je zde zcela běžnou praxí… Několik křesťanů již v zajetí zemřelo, další zahynuli v poušti při pokusu o útěk.“

 

Jak bylo zmíněno v předchozí zprávě, eritrejští vojáci si ze situace křesťanských uprchlíků udělali byznys – unášejí křesťany z uprchlických táborů v Súdánu a prodávají je obchodníkům s lidmi na Sinajském poloostrově v Egyptě. Křesťané tak končí u skupin beduínů, kteří za ně požadují desítky tisíc dolarů… v zajetí je týrají elektrickými šoky, znásilňují je, trápí je hladem a připravují o život. Současně také vyhrožují příbuzným.

 

Kéž spravedlivý Bůh bez meškání přispěchá na obranu těchto křesťanů, kteří zoufale potřebují jeho zásah. Jak víme z listu Římanům 12,19, Pán nebere kruté a nelidské zacházení se svými dětmi na lehkou váhu – ve svém Slově říká, že odplata patří jemu. Modlete se, aby nejen bezpečně vyvedl naše bratry a sestry ze zajetí a utrpení, ale také aby se dal poznat a usvědčil z hříchu lidi, kteří podněcují pronásledování a sami se ho dopouštějí, než bude příliš pozdě.

 

Připojte se k modlitbám za vzácné sourozence v Eritreji – svou modlitbu můžete zveřejnit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.