Aktuálně

 

04. 08. 2013

Severní Korea: Zhoršující se zdravotní stav křesťana v pracovním táboře

 

 
Modlete se za všechny, kdo trpí pod vedením Kim Čong-una (fotografie: Flickr / petersnoopy)

(Assist News, Change.org)

 

Jonathan Bae, syn uvězněného křesťana Kennetha Bae, naléhá na americkou vládu a občany, aby nějakým způsobem pomohli jeho otci, který je od listopadu 2012 uvězněn v severokorejském pracovním táboře. Obavy Jonathana a jeho rodiny výrazně vzrostly po shlédnutí videa natočeného ve vězení, na kterém se otec objevil.

 

„Celá rodina byla šokována, když otce viděla,“ přiznává Jonathan. „Výrazně zhubl a čas strávený ve vězení se viditelně podepsal na jeho zdraví – a to si odpykal jen dva měsíce z vyměřeného patnáctiletého trestu (od uvěznění do natočení videa, pozn. překl.)… Trpí chronickými zdravotními problémy, včetně cukrovky, srdečních obtíží a bolestí zad, které vyžadují pozorování a léčbu. Jak dlouho potrvá, než se jeho zdravotní stav prudce zhorší? Jak dlouho ještě jeho tělo dokáže snášet podmínky pracovního tábora?“

 

Jonathan hovoří o svém otci s obdivem. „Otec je dobrý muž s obrovským srdcem pro obyvatele Severní Koreje, pro celý národ… mohu si jen představovat, jak teď doufá, že přežije další den, jeden den po druhém, než se konečně znovu shledá se svou rodinou.“

 

V prvé řadě se modleme za viditelnou Boží přítomnost v pracovním táboře v životech vězňů i dozorců, kterou bude prožívat i jeho věrný služebník Kenneth Bae. Kéž „pokoj převyšující veškeré porozumění“ střeží srdce a mysl tohoto vězně a jeho zneklidněných příbuzných. Vyprošujte Kennethovi obnovené zdraví, sílu a vitalitu, zatímco v táboře usilovně pracuje, jako by pracoval pro Pána. Stejně jako biblický Josef, který se ocitl v zajetí bez „spravedlivé“ příčiny, kéž i Kenneth nalezne u svých věznitelů přízeň a získá si respekt za svou věrnost v této zkoušce.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.