Aktuálně

 

08. 08. 2013

Sýrie: Případy pohřešovaných duchovních poukazují na nebezpečí, ve kterém se nacházejí místní křesťané

 

 
Rev. Paolo Dall’Oglio (Fotografie: Flickr / veDro – l’Italia al futuro)

(Morning Star News, Assist News Service)

 

Zmizení italského jezuitského kněze 29. července, kterému předcházel dubnový únos dalších dvou duchovních, poukazuje na nebezpečí, kterému jsou křesťané v této válkou sužované zemi vystaveni.

 

Rev. Paolo Dall’Oglio strávil v Sýrii třicet let. V loňském roce byl deportován kvůli napomáhání obětem vojenské kampaně prezidenta Bašára al-Asada. Koncem letošního července se do země vrátil, záhy však opět zmizel – tři měsíce po únosu biskupů řecké pravoslavné a syrské pravoslavné církve z Aleppa.

 

Paul Yazigi z řecké pravoslavné církve a Yohanna Ibrahim ze syrské pravoslavné církve byli uneseni 22. dubna nedaleko osady Kafr Dael při návratu z humanitární akce v tureckém pohraničí. K únosu došlo na silnici z povstalci ovládané provincie Bab al Hawa do Aleppa. Ozbrojení muži přinutili řidiče zastavit a zastřelili ho. Osud obou duchovních stále není znám.

 

Podle vyjádření OSN došlo k nárůstu zranitelnosti syrských křesťanů se začátkem občanské války v roce 2011, při které již přišlo o život více než 100 tisíc lidí. Podle dostupných zpráv byly ve stejném období uneseny stovky křesťanů a tisíce dalších uprchly ze země. Mnozí překročili hranice do Libanonu nebo Turecka, kde čekají na jakoukoli legální nebo ilegální příležitost, jak se dostat do Evropy a získat politický azyl.

 

Modlete se, aby se Bůh stal štítem zástupů nevinných lidí, ohrožovaných uprostřed střetu sil dobra a zla. Proste za nadpřirozený zásah a vyprošujte sílu všem jeho věrným služebníkům (včetně duchovních zmíněných v této zprávě), kteří se směle staví na stranu spravedlnosti, zastávají se pronásledovaných, propůjčují své ruce, nohy a hlas nejrůznějším humanitárním aktivitám a zprostředkují Boží naději, útěchu, povzbuzení a uzdravení lidem, kteří v této potížemi zmítané zemi trpí.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.