Aktuálně

 

17. 08. 2013

Egypt: Nekončící útoky

 

 

(zdroje Hlasu mučedníků, 15. 8. 2013)

 

Egyptští křesťané jsou v současné době vystaveni zvýšené intenzitě útoků v souvislosti se snahou zlikvidovat dva tábory přívrženců sesazeného prezidenta Mursího, kteří volají po jeho návratu do funkce. Při nepokojích přišlo o život nejméně 250 lidí a dalších 1000 utrpělo zranění. Poté co dnes ráno přibyli další mrtví a zranění, vyhlásila egyptská vláda výjimečný stav, který by měl trvat celý měsíc.

 

V průběhu dnešního dne útočníci napadli a zapálili celkem čtyřicet kostelů, z toho tři v Minjá, dva ve Fajjúmu a jeden v Sauhádž. Radikální muslimové se zaměřili i na provozovny křesťanských firem v Sauhádž a Asjútu a také zapálili klášter Al-Raj Al-Sáleh v Suezu.

 

Uprostřed chaosu egyptští křesťané stále spatřují konající Boží ruku. Podle spolupracovníka Hlasu mučedníků zástup příslušníků radikálního Muslimského bratrstva dnes obklíčil klášter Dobrého pastýře ve městě Suiz. Klášter byl plný žen a dětí; jako zázrakem se všem podařilo uprchnout do bezpečí dříve, než útočníci klášter napadli a vypálili.

 

Mohammed El-Beltagy, jeden z vůdců Muslimského bratrstva, podle informací místních zdrojů prohlásil, že „právě teď nadešel čas k zahájení protikřesťanských operací“. Příslušníci Muslimského bratrstva křesťanům pravidelně vyhrožují, skandují nenávistná hesla a účastní se protestů. Spolupracovník Hlasu mučedníků uvedl, že se vůdci Muslimského bratrstva snaží narušit národní jednotu vzájemným poštváváním muslimů a křesťanů proti sobě.

 

Zmíněné nejnovější útoky na křesťany nejsou jediné, ke kterým v posledních týdnech došlo. Při samostatném incidentu 3. srpna několik stovek Mursího příznivců obklíčilo kostel v Sauhádž a připevnilo k budově vlajku al-Kajdy. Ve městě Minjá ve stejný den radikální muslimové vypálili více než 50 obchodů a domů patřících koptským křesťanům. Při útocích bylo zraněno nejméně 20 lidí.

 

V červenci byli zavražděni dva křesťané na severu Sinajského poloostrova. 18. července účastníci pohřebního průvodu za dva členy Muslimského bratrstva napadli dva kostely. V provincii Luxor je nově jmenovaný policejní velitel podezřelý ze záměrného ignorování incidentu, při kterém byli 5. července zavražděni čtyři křesťané.

 

V souvislosti s výjimečným stavem platí v jedenácti městech zákaz vycházení mezi sedmou hodinou večerní a šestou hodinou ranní. Křesťané doufají, že už mají nejhorší násilnosti za sebou.

 

Egyptští bratři a sestry prosí o modlitby za efektivní prosazování zákona a pořádku pro dobro všech obyvatel a také za uzdravující Ježíšův dotyk pro všechny, kdo byli násilnostmi přímo zasaženi. Hlas mučedníků bude místní situaci i nadále aktivně monitorovat a podle potřeby poskytovat pomoc.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.