Aktuálně

 

18. 08. 2013

Uzbekistán: Místní orgány se snaží bránit pořádání křesťanských dětských táborů

 

 

(Forum 18 News Service, Assist News)

 

Představitelé uzbeckého režimu (bývalá sovětská republika, která vyhlásila nezávislost v roce 1991) se snaží připravit registrované společenství místních baptistů o pozemek, který právoplatně vlastní a využívají k pořádání letních táborů pro děti a rodiny s dětmi. Představitelé režimu tvrdí – bez jakékoli opory v zákonech – že křesťané v roce 2000 zakoupili pozemek „nelegálně“.

 

V rámci samostatného incidentu policisté podnikli razii na jiný dětský tábor pořádaný místními protestanty nedaleko Samarkandu. Podle dostupných zpráv se tábora účastnilo 31 dospělých a dětí; do zátahu bylo zapojeno 30 řadových příslušníků policie, 20 členů speciální jednotky na potlačování demonstrací a 30 dalších státních zaměstnanců z řad zaměstnanců berního úřadu, hasičů, pracovníků hygienicko-epidemiologické stanice a zástupců místní samosprávy.

 

Policisté se údajně při razii oháněli obušky. „Každého vyzpovídali – dokonce i malé děti, které při výslechu oddělili od rodičů.“ Po více než šesti hodinách výslechů proběhly další razie v domech a bytech údajných organizátorů. Očekává se, že šest protestantských věřících bude obviněno z trestné činnosti.

 

Zástupci baptistů zaslali stížnost generálnímu prokurátorovi, ve které uvedli, že „budoucnost Uzbekistánu není možné stavět na plenění náboženských organizací“.

 

Informace o dalších případech pronásledování naleznete na stránce Uzbekistan Country Report.

 

Pro vedoucí křesťanských táborů je bezpochyby frustrující, když se musí potýkat s nepřátelskými postoji představitelů režimu. Kéž je Bůh navzdory tomu naplní moudrostí, trpělivostí a mimořádnou dávkou své milosti. Kéž se jejich reakce na protivenství stane živým svědectvím víry pro všechny zúčastněné. Náš Pán v Matoušově evangeliu 16,18 zaslibuje, že brány pekla proti církvi neobstojí – toto zaslíbení se vztahuje i na uzbeckou církev. Kéž Bůh zasáhne v obou zmíněných situacích, aby se na obou místech mohly křesťanské tábory pořádat i nadále… a oslovit ještě více lidí evangeliem.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.