Aktuálně

 

19. 08. 2013

Egypt: Křesťanská dívka zastřelena po cestě domů z biblické hodiny

 

 
Jessica Boulos (fotografie: rodinný archiv Boulosových, převzato z Morning Star News)

(Morning Star News, Assist News, Fox News)

 

Neznámý útočník v Káhiře nedávno zastřelil koptskou křesťanskou dívku, když se vracela z biblické hodiny pořádané ve svém kostele. Desetiletá Jessica Boulos z káhirské čtvrti Ain Shams přišla o život 6. srpna v časných ranních hodinách. Podle informací našeho blízkovýchodního korespondenta ji po cestě domů doprovázela učitelka z nedělní školy, která si odskočila něco koupit v pouličním stánku a když se ohlédla, zjistila, že Jessica nehybně leží na zemi v tratolišti krve. Muslimský majitel stánku zaregistroval, jak dívka padá na zem, okamžitě k ní přispěchal, strhl si košili, zabalil do ní bezvládné tělo a rychle ji přepravil do nemocnice, kde však už lékaři jen konstatovali smrt.

 

Nasr Allah Zakaria, strýc Jessiky, uvedl, že vražda celou rodinu naprosto zdrtila. „Pořád nemohu uvěřit, že je pryč,“ dodal zničený strýc. „Byla to taková sladká holčička… měl jsem ji rád jako vlastní dceru.“

 

Nar slouží jako pastor v místním evangelikálním společenství. Protikřesťanské násilí se podle něj v jeho zemi „stává něčím normálním“.

 

„Na mnoha místech v Egyptě jsou křesťané napadáni a zastrašováni téměř denně,“ dodává korespondent. „V reakci na protesty, které vedly k odstranění Muhammada Mursího z prezidentského úřadu, se jeho radikální přívrženci… dožadují pomsty na křesťanech.“

 

Součástí nové vlny útoků jsou případy střelby z projíždějících motocyklů a automobilů, únosy, ničení církevních budov a dalšího majetku patřícího křesťanům, a poslední dobou také podobné vraždy. Neznámí vandalové stříkají na zdi kostelů, domů a provozoven firem patřících křesťanům nápisy hlásající „Egypt je muslimský, ne křesťanský.“

 

Modlete se, aby se ‚Bůh veškeré útěchy‘ (1. Korintským 1,3) osobně dotýkal každého, komu bylo toto vzácné dítě drahé. Kéž všechny naplní jistotou, že je Jessica nyní zcela v bezpečí s ním a připomene jim zaslíbení, že se s ní jednou znovu radostně shledají. Kéž do té doby mohou cítit naše modlitby a především čerpat nadpřirozenou sílu, kterou v tomto náročném období potřebují. Modlete se také za ostatní egyptské křesťany, kteří potřebují Boží sílu, útěchu, bezpečí a povzbuzení právě v této době, kdy jejich země zažívá intenzivní politickou i duchovní bitvu.

 

K modlitbám za dívčiny nejbližší se můžete připojit také formou zveřejnění své modlitby na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.