Aktuálně

 

23. 08. 2013

Bible: Nejvzácnější dar

 

 

(Persecution.com NewsRoom)

 

Chytrý telefon, balon naplněný heliem, MP3 přehrávač a osmihodinová jízda načervenalým blátem po místních okrskách. Co mají všechny tyhle věci společného? Všechno jsou to metody, které Hlas mučedníků používá při distribuci Biblí pronásledovaným křesťanům.

 

Ve střední Asii přijímají místní křesťané povzbuzení z elektronických Biblí a nahrávek kázání uložených v mobilních telefonech. Balony naplněné heliem dopravují Nové zákony z Jižní do Severní Koreje a tímto způsobem přinášejí do této uzavřené země Boží pravdu. Negramotní domorodí křesťané v severní Africe poslouchají namluvenou Bibli z malých MP3 přehrávačů. A v Ugandě, zápasící se zoufalou chudobou a snahami radikálů o islamizaci celé země, se věřící scházejí ve venkovských modlitebnách a čtou si Bibli přeloženou do svého jazyka, kterou jim osobně doručil pracovník Hlasu mučedníků.

 

Možná přemýšlíte, proč organizace sloužící pronásledované církvi spotřebovává významnou část času a prostředků na dodávky Biblí. Distribucí Biblí se zabývá celá řada jiných organizací. Proč je to důležité pro Hlas mučedníků? Když se podíváte na našich pět hlavních cílů, naleznete mezi nimi podporu křesťanů při naplňování Velkého poslání a také pomoc pronásledovaným křesťanům při oslovování perzekutorů evangeliem. Bez důkladného obeznámení s Boží moudrostí zjevenou v Bibli křesťané nemohou nikoho oslovit. Stejně tak nedokážou pochopit, proč pro svou víru trpí. A v případě chudých křesťanů vlastnictví Bible často dalece přesahuje jejich finanční možnosti.

 

Nechceme se honit za co největším množstvím rozdaných výtisků. Místo toho se snažíme poskytovat Bible lidem, pro které jsou nejhůře dostupné a kteří žijí v oblastech nepřátelských vůči křesťanství. Před zahájením distribuce místní křesťanští vedoucí vypracovávají jmenné seznamy lidí, kteří Bibli opravdu potřebují.

 

Nedávno jsme obdrželi žádost, která dobře popisuje tuto potřebu ve dvou čínských provinciích: „Všechny žádosti o Bible pocházejí od křesťanů, většinou nedávno obrácených, pouze v několika případech se jedná o staré lidi, kterým se jejich Bible [stálým používáním] opotřebovaly… Jejich roční příjem se v přepočtu pohybuje mezi čtyřmi a deseti tisíci korunami… Misionáři se k nim téměř nedostanou.“ V Číně, kde je potřeba Biblí opravdu obrovská, jich v letošním roce rozdáme 429 257.

 

V menších oblastech ve střední Asii, kde jsou křesťané pod neustálým policejním dohledem, Hlas mučedníků poskytuje křesťanským pracovníkům chytré telefony. Díky tomu s sebou nemusí vozit žádné knihy, když jedou povzbuzovat nové věřící – telefon policisté považují za neškodné zařízení. Jeden příjemce nám nedávno napsal: „Chtěl bych vyjádřit svou vděčnost lidem, kteří se na této akci podíleli. Velice vám děkuji. Nyní si mohu číst Bibli a další knihy a používat užitečné programy. Moje služba je díky tomu mnohem jednodušší, navíc se mi otevřely nové možnosti.“

 

Jeden z nejdojemnějších příběhů, který jsme kdy od příjemce darované Bible obdrželi, dorazil nedávno od jedné nepálské rodiny. Chudý místní rolník „Bandhu“ uvěřil před šesti lety a nedávno se doslechl, že v jistém společenství může získat Bibli. Dosud ji nikdy ani nedržel v ruce.

 

Bandhu se synem putovali pěšky osm hodin do modlitebny, ve které se Bible rozdávaly. „Když rozdávání začalo, sledoval jsem každý pastorův pohyb a hlavou se mi neustále honila myšlenka ‚teď dostanu tu nejvzácnější věc ve svém životě‘ … Teď máme doma svoji vlastní Bibli. Každý den si z Božího slova čteme, každý den o něm hovoříme. Mohu být svědkem požehnání, které naše rodina společně s Biblí přijala. Chtěl bych poděkovat Hlasu mučedníků, díky kterému se křesťanům jako jsem já naskytla podobná příležitost.“

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.