Aktuálně

 

25. 08. 2013

Čína: Razie na křesťanských shromážděních, pastoři společenství Šou-wang stále zůstávají v domácím vězení

 

 
Členové společenství Šou-wang se účastní bohoslužeb pod širým nebem za každého počasí (fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid, Morning Star News, Assist News Service, Monitor China)

 

Místní policisté již podruhé ukončili probíhající bohoslužbu a zatkli pastora domácího společenství v čínské autonomní oblasti Sin-ťiang. 4. srpna si oddíl nejméně dvaceti policistů vynutil ukončení bohoslužby a zadržel pastora Tchan Wena. Stejně jako při předchozím incidentu, ke kterému došlo 9. července, ani tentokrát se policisté nelegitimovali a opět nedodrželi zákonem stanovené postupy.

 

Policisté narušili také průběh dalších dvou bohoslužeb domácích společenství v AO Sin-ťiang ve dnech 23. června a 21. července – i tyto akce skončily zatýkáním a pokutami. Při všech čtyřech raziích policisté nejenže nepředložili služební průkazy, ale také křesťany pokutovali způsobem, který nemá žádnou oporu v zákoně. (Podobné případy by měl řešit Úřad pro náboženské záležitosti.)

 

Ve východní provincii Che-pej obklopující Peking byl 7. srpna zatčen kněz neregistrovaného katolického společenství. Rev. Sung Wan-ťüna policisté zatkli ve čtyři hodiny ráno v autě, které kněz řídil.

 

Při zatím posledním incidentu bylo 11. srpna zadrženo 38 křesťanů z pekingského společenství Šou-wang a podle dostupných zpráv bylo s jednou křesťankou zacházeno velmi nevybíravým způsobem. „… k jedné sestře se hrubě choval zástupce velitele (na policejní stanici), který ji popadl za krk a tahal ji za vlasy,“ uvedl zdroj. „Sestra čelila surovému zacházení s klidem a z Boží milosti tomuto muži odpustila.“

 

Dva pastoři ze společenství Šou-wang stále zůstávají v domácím vězení, ke kterému byli odsouzeni před více než dvěma lety, kdy se členové společenství museli začít scházet venku. „Před vchodem do domu nejméně dvou pastorů 24 hodin denně hlídkují policisté v civilu,“ uvedl člověk obeznámený se situací, který si nepřál být jmenován.

 

Členové společenství Šou-wang se začali scházet pod širým nebem 10. dubna 2011, poté co místní úřady přinutily majitele nemovitosti, aby jim objekt přestal pronajímat. Policisté také znemožnili křesťanům používat budovu zakoupenou v roce 2009. Členové společenství (bohoslužeb se účastní přibližně tisícovka lidí) jsou pravidelně zatýkáni i při venkovních shromážděních.

 

Zatímco tlak vyvíjený opozicí na naše bratry a sestry v Číně sílí, můžeme si připomínat, že současně mají k dispozici stále větší Boží moc (2. Korintským 12,6). Modlete se, aby se každá překážka, se kterou se čínští křesťané setkají, stala příležitostí k dalšímu rozšíření dobré zprávy evangelia a mnozí lidé byli získáni pro Krista. Kéž mezi těmito křesťany mocně jedná Boží Duch, aby si i jejich pronásledovatelé uvědomili, že Bůh skutečně existuje a byli připraveni přijmout jeho nesmírnou lásku.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.