Aktuálně

 

29. 08. 2013

Somálsko: Islámští radikálové unesli křesťanskou matku dvou dětí

 

 

(Morning Star News, International Christian Concern, Christian Response, Christian Today)

 

Islámští radikálové, patrně příslušníci hnutí Al-Šabáb, nedávno zajali křesťanskou matku a jejímu manželovi kvůli víře vyhrožovali. Tři maskovaní muži unesli osmadvacetiletou Šamsu Enow Husseinovou 5. srpna před jejím domem v Bulo Marer (Lower Shebelle). Její manžel, jednatřicetiletý Mohamed Isse Osman, večer obdržel SMS, ve které na něj žena naléhala, aby se neprodleně odstěhoval. „Prosím, okamžitě odejdi – kvůli tomu, čemu věříme,“ stálo ve zprávě. „Sexuálně mě zneužívají a prohlašují mě za nevěřící.“

 

Mohamed obdržel také anonymní výhružné textové zprávy od únosců, včetně jedné, ve které bylo uvedeno: „Tvoje žena nám řekla všechno o tvých křesťanských aktivitách. Brzy si přijdeme i pro tebe.“ Mohamed se dvěma dcerami ve věku tří a pěti let uprchl na blíže neurčené místo. Podle informací místního náboženského vedoucího nebyl Osman s manželkou v kontaktu od 5. srpna, kdy od ní obdržel zmíněnou zprávu.

 

Stejně jako většina somálských křesťanů, i Šamsa s manželem svoji víru tajili. Soused z Bulo Marer v rozhovoru uvedl, že místní lidé o Šamsině únosu vědí, ale neznají důvod. „O rodině toho mnoho nevíme, jen jsme si všimli, že o ramadánu příliš nechodí do mešity,“ poznamenal muž. Somálci se považují za muslimy od narození a islám pokládají za významnou součást své kulturní identity.

 

Podle oficiálních odhadů tvoří muslimové téměř 100 procent obyvatel Somálska. Odpadlictví – opuštění islámu – je možné trestat smrtí.

 

Více informací o pronásledování v Somálsku naleznete na stránce Somalia Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh zachoval Šamsu při životě a aby se mohla v bezpečí znovu shledat s rodinou. Kéž v této neklidné době zakouší jeho utěšující přítomnost. Pamatujte v modlitbách také na další somálské křesťany, kteří se strachují o své vlastní bezpečí i o bezpečí svých blízkých. Modlete se, aby je Bůh nejen chránil, ale také naplňoval odvahou, když hovoří „pravdu v lásce“.

 

V prosbách za Šamsu a její rodinu se můžete připojit k dalším křesťanům po celém světě a vyvěsit svou modlitbu na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.