Aktuálně

 

30. 08. 2013

Indie: Hinduističtí radikálové napadli matku pastora a vyhrožovali její rodině

 

 
Modlete se za její brzké zotavení. (Fotografie: AsiaNews)

(Asia News, Morning Star News, Christian Post)

 

Matku letničního pastora v Radžaparku (Džajpur) surově napadli hinduističtí radikálové, kteří měli v úmyslu zabít jejího syna a jeho manželku. 13. srpna v půl třetí odpoledne pobývala Reena Behl v domě u syna. Když otevřela dveře domnělým návštěvníkům, stáli před ní čtyři muži v helmách a vyptávali se na syna Rev. Višála Behla a jeho ženu. Reena jim řekla, že neví, kde se manželé nacházejí, načež ji odstrčili a pronikli dovnitř, ničili vybavení a vyhrožovali, že pastora s manželkou zabijí. Reena začala volat o pomoc, vetřelci ji však srazili k zemi a zmlátili. „Pokud se neobrátíš k hinduismu, zabijeme tě a rozsekáme na kusy,“ vyhrožovali jí. V domě se kromě Reeny nacházela jen její stará tchyně. Když Reeně přispěchali na pomoc sousedé, radikálové uprchli. Reena byla převezena do nemocnice s poraněním hlavy a zlomenou rukou.

 

Po útoku na Reenu se Behlovi přestěhovali. Višál slouží jako vedoucí známé křesťanské organizace a terčem oponentů se nestal poprvé. „Hinduističtí extrémisté vyhrožovali Višálovi zabitím kvůli jeho víře v Krista již několikrát,“ uvedla Reena. Reverend Behl je ředitelem sdružení Fire of God (Boží oheň), do kterého patří dvě společenství v Džajpuru a jedno v Amritsaru ve spolkovém státě Paňdžáb. Fire of God také pořádá evangelizační konference, organizuje službu vězňům a program pro školní děti.

 

Když se několik let před vstupem do této služby Višál s manželkou obrátili od hinduismu ke křesťanství, zakoušeli pronásledování od zbytku rodiny. Časem nepřátelství ze strany příbuzných polevilo. Dnes se Reena o změnách v synově životě vyjadřuje pochvalně a dělá na ni dojem jeho věrnost ve službě.

 

Další zprávy o pronásledování v Indii a odkazy na videa naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh ochránil rodinu Behlových před dalšími útoky, které je ohrožují na životě, posiloval je a zachovával. Kéž mocně žehná pracovníkům Fire of God, kteří jej kladou na první místo a následují jeho směřování, a použije si je k velkým věcem. Modlete se za úplné fyzické uzdravení Reeny a nezapomínejte ani na útočníky, aby zakusili proměňující Boží lásku a přijali spasení.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.