Aktuálně

 

30. 08. 2013

Indie: Hinduističtí radikálové napadli matku pastora a vyhrožovali její rodině

 

 
Modlete se za její brzké zotavení. (Fotografie: AsiaNews)

(Asia News, Morning Star News, Christian Post)

 

Matku letničního pastora v Radžaparku (Džajpur) surově napadli hinduističtí radikálové, kteří měli v úmyslu zabít jejího syna a jeho manželku. 13. srpna v půl třetí odpoledne pobývala Reena Behl v domě u syna. Když otevřela dveře domnělým návštěvníkům, stáli před ní čtyři muži v helmách a vyptávali se na syna Rev. Višála Behla a jeho ženu. Reena jim řekla, že neví, kde se manželé nacházejí, načež ji odstrčili a pronikli dovnitř, ničili vybavení a vyhrožovali, že pastora s manželkou zabijí. Reena začala volat o pomoc, vetřelci ji však srazili k zemi a zmlátili. „Pokud se neobrátíš k hinduismu, zabijeme tě a rozsekáme na kusy,“ vyhrožovali jí. V domě se kromě Reeny nacházela jen její stará tchyně. Když Reeně přispěchali na pomoc sousedé, radikálové uprchli. Reena byla převezena do nemocnice s poraněním hlavy a zlomenou rukou.

 

Po útoku na Reenu se Behlovi přestěhovali. Višál slouží jako vedoucí známé křesťanské organizace a terčem oponentů se nestal poprvé. „Hinduističtí extrémisté vyhrožovali Višálovi zabitím kvůli jeho víře v Krista již několikrát,“ uvedla Reena. Reverend Behl je ředitelem sdružení Fire of God (Boží oheň), do kterého patří dvě společenství v Džajpuru a jedno v Amritsaru ve spolkovém státě Paňdžáb. Fire of God také pořádá evangelizační konference, organizuje službu vězňům a program pro školní děti.

 

Když se několik let před vstupem do této služby Višál s manželkou obrátili od hinduismu ke křesťanství, zakoušeli pronásledování od zbytku rodiny. Časem nepřátelství ze strany příbuzných polevilo. Dnes se Reena o změnách v synově životě vyjadřuje pochvalně a dělá na ni dojem jeho věrnost ve službě.

 

Další zprávy o pronásledování v Indii a odkazy na videa naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh ochránil rodinu Behlových před dalšími útoky, které je ohrožují na životě, posiloval je a zachovával. Kéž mocně žehná pracovníkům Fire of God, kteří jej kladou na první místo a následují jeho směřování, a použije si je k velkým věcem. Modlete se za úplné fyzické uzdravení Reeny a nezapomínejte ani na útočníky, aby zakusili proměňující Boží lásku a přijali spasení.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.