Aktuálně

 

01. 09. 2013

Filipíny: Mocnější než burácející vlny

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 29. srpna 2013)

 

Dr. Jason Peters

 

„Nad hukot mohutných vodstev, nad vznosné příboje mořské je vznešenější Hospodin na výšině.“ (Žalm 93,4)

 

Před několika týdny jsem navštívil Mindanao, nejjižnější a druhý největší filipínský ostrov. Významnou část místního obyvatelstva tvoří muslimové a celou oblast již několik desetiletí sužuje konflikt mezi příslušníky Fronty islámského osvobození Morů (Moro Islamic Liberation Front, MILF) a křesťany.

 

20. února letošního roku útočníci vyzbrojení puškami M-16 a pistolemi ráže .45 zastřelili pastora Rey Debarda (44), jeho manželku Renaly a dvě jejich dcery, Catherine Faith a Karen. Policisté na místě zajistili 156 nábojů. Třetí dcera (16) útok přežila a v současné době se nachází na bezpečném místě. Na dotaz reportérů, co cítí vůči lidem, kteří jí vyvraždili celou rodinu, dívka prohlásila: „Musím důvěřovat Pánu, že je promění.“ Služba na ostrově Mindanao je velmi náročná, ale místní bratři a sestry zakoušejí Boží milost pozoruhodnými způsoby.

 

Na ostrově jsem se setkal s celou řadou křesťanů, kteří v těchto náročných podmínkách žijí a slouží. Pastor Noel se každý den (sedm dní v týdnu) v půl páté ráno schází s přibližně osmdesáti lidmi k modlitbám. S úsměvem na tváři mi řekl: „Pořád pracujeme, snažíme se nikoho nepohoršovat, ale stále se posouváme někam dál.“

 

Když se jiní křesťané jednoho dne časně ráno sešli ke společnému shromáždění, napadli jejich vesnici muslimové. Křesťané vyběhli z modlitebny, naskočili na malý člun a začali rychle pádlovat pryč. Přestože byl člun určen pro tři osoby, vměstnalo se do něj dvanáct lidí. Pastor dodal, že moře bylo toho rána klidné – zázračně klidné – a podařilo se jim dostat do bezpečí. Později však zjistili, že se dalších sedm člunů při pokusu o útěk potopilo.

 

Spojujícím tématem všech našich setkání byla skutečnost, že křesťané jsou lidé překonávající [těžkosti] (angl. overcomers, pozn. překl). Nedokážou vítězit ze své vlastní síly, ale pevně spočívají ve vůli svého Pána. Překonávají problémy díky tomu, že se učí méně zaměřovat na „teď a tady“ a více na „potom a tam“. V mnoha ohledech si z nich můžeme vzít příklad. Modleme se, abychom z Boží milosti a k jeho slávě všichni žili s „věčnou perspektivou“!

 

Převzato z internetových stránek Persecution Blog. Dr. Jason Peters slouží v oddělení mezinárodní služby Hlasu mučedníků a při svých častých cestách se setkává s pronásledovanými bratry a sestrami po celém světě. V zahraničí žil pět let a sloužil v celkem osmadvaceti velmi rozdílných zemích – včetně Kuby, Nepálu, Iráku a Indonésie. Společně s manželkou Kimberly a pěti dětmi považují službu pronásledované církvi za velkou výsadu a čest.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.