Aktuálně

 

05. 09. 2013

Nigérie: Bezvýznamný spor skončil útokem skupiny muslimů na kostel

 

 
Zničené vybavení v anglikánské katedrále sv. Jakuba (fotografie: Morning Star News)00

(Release International, Morning Star News)

 

Několik členů křesťanského společenství v Lafia (Nasarawa) utrpělo vážná zranění při útoku muslimských radikálů, kterému předcházel spor o zanedbatelný finanční obnos. V podvečer 17. srpna se v anglikánské katedrále sv. Jakuba sboroví zpěváci připravovali na chvály a Rev. Isaac Onwusongaonye vedl biblickou hodinu pro sborové starší. Během setkání obdržel informaci, že u vrtané studny na jejich pozemku došlo ke konfrontaci, následované útokem na budovu. Místní muslimka vyzvala radikály z okolí, aby kostel napadli, protože po ní mladý křesťan požadoval za použití studny částku 20 naira (v přepočtu necelých 20 haléřů).

 

Přestože se křesťané snažili situaci uklidnit a platbu ženě odpustili, muslimové vedení jejim synem odpověděli násilím. Skupina přibližně 30 rozlícených mužů vyzbrojených noži, motocyklovými řetězy, železnými tyčemi a dřevěnými holemi napadla příslušníky ochranky – téměř všichni skončili v nemocnici. Zranění utrpěli také tři pastoři, čtyři sboroví starší a blíže neurčený počet členů pěveckého sboru. Došlo také ke škodám na majetku. Naštěstí na místo dorazili policisté a zabránili vypálení kostela. Původně byla zatčena matka vůdce skupiny, později ji policisté propustili výměnou za syna. Případ se stále vyšetřuje.

 

Více informací o pronásledování v této zemi naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za odvahu příslušníků ochranky, kteří riskovali své životy, když se snažili kostel zachránit. Modlete se i za další zraněné – aby nepodlehli strachu, ale neustále upírali zrak na Všemohoucího Boha jako svého Ochránce a Vysvoboditele. Proste, aby Bůh pomohl traumatizovaným obětem, potěšoval je a uzdravoval. Kéž Pán povzbudí a odmění vedoucí i řadové členy tohoto společenství, zasadí se o spravedlivé vyřešení incidentu a požehná službě místních křesťanů lidem v okolí.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.