Aktuálně

 

07. 09. 2013

Čína: Pastora podzemní církve napadli agenti vyslaní státními orgány

 

 
Li Šuang-pching (fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid, Christian Solidarity Worldwide)

 

Li Šuang-pchinga, pastora sboru podzemní církve Lin-fen v provincii Šan-si, 13. srpna ve večerních hodinách unesli, zbili a zastrašovali pověřenci státních orgánů. Li jel autem domů, když se na silnici před ním náhle objevil vrávorající muž. Jakmile Li zastavil, zabrzdil vedle něj černý sedan, ze kterého vyskočili tři muži, vyvlekli pastora z auta (za pomoci člověka předstírajícího opilost) a nasoukali ho do sedanu. Zatímco jeden z únosců řídil, ostatní drželi bratra Li na zadním sedadle a nejrůznějšími způsoby ho obtěžovali. Zavázali mu oči, spoutali ho provazem a také ho fyzicky bili, přičemž mu způsobili několik viditelných zranění na hlavě, krku a hrudníku. Řidič se vyhýbal hlavním cestám, až dorazil na obilné pole, kde únosci bratra Li vysadili.

 

Po celou cestu jeden z únosců Liovi opakovaně vyhrožoval zabitím kvůli jeho práci pro domácí církev – například prohlašoval, že ho utopí v řece nebo přinutí vypít kyselinu sírovou. Kromě toho tvrdil, že vypátrá a unese křesťanovu rodinu. Pastor je přesvědčen, že únosci pracují pro místní orgány, které se na něj již v minulosti zaměřovaly kvůli jeho aktivitám v rámci společenství Lin-fen.

 

V roce 2009 několik stovek policistů uskutečnilo razii na shromáždění, kterého se průměrně účastní přibližně 50 000 věřících. Při incidentu zničili Bible a poškodili některé části budovy; mnoho členů společenství také fyzicky napadli. Skupina vedoucích se tehdy vypravila do Pekingu podat oficiální stížnost, po cestě však byli zadrženi a umístěni do vazby. Li byl společně s několika kolegy propuštěn v červenci 2011. Další členové společenství Lin-fen se dostali na svobodu později, někteří se však nacházejí ve vězení dodnes, mezi nimi také Jang Žung-li (Yang Rongli), který si odpykává sedmiletý trest.

 

Více informací o problémech, se kterými se čínští křesťané potýkají, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby se pastor Li a všichni ostatní napadení křesťané ještě více přiblížili Pánu a byli horliví na modlitbách. Modlete se, aby Bůh chránil tyto křesťany osobně i jejich rodiny, aby mohli žít v pokoji a nepodléhat strachu. Modlete se také za členy společenství Lin-fen, aby se mohli i nadále společně scházet k Boží slávě a oslovit mnohé další obyvatele Číny evangeliem… včetně Liových únosců.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.