Aktuálně

 

13. 09. 2013

Maroko: Konvertita ke křesťanství uvězněn za zvěstování evangelia

 

 

(World Watch Monitor, CBN)

 

Na nedávném soudním přelíčení byl marockému křesťanovi vyměřen trest ve výši dvou a půl roku odnětí svobody za evangelizování muslimů. 28. srpna policisté uskutečnili razii v domě čtyřiatřicetiletého Mohameda el Baldího v Aïn Aïcha, zabavili mu Bibli a přibližně 30 křesťanských knih. Po akci skončil ve Mohamed ve vazbě, kde byl podroben výslechu. Následný soud ho shledal vinným z „otřesení vírou muslima“ a odsoudil jej ke 30 měsícům vězení a pokutě ve výši 5000 dirhamů (přibližně 11 500 korun).

 

Mohamed pochází z muslimské rodiny, ke křesťanství se obrátil přibližně před sedmi lety. Ve zprávách je zmiňována jeho stará matka, která se u soudu chovala hystericky a prosila Alláha, aby ztrestal člověka, který „zmanipuloval“ mysl jejího syna. Mohamed pod nátlakem policejních vyšetřovatelů prozradil jména několika dalších křesťanských konvertitů a také jim poskytl informace o několika misionářích, kteří se účastnili tajných křesťanských shromáždění ve městech Maknes, Nador a Rabat.

 

Není to poprvé, co marocké ministerstvo vnitra iniciovalo zatčení, uvěznění nebo vyhoštění Maročanů nebo cizích státních příslušníků kvůli praktikování křesťanské víry. V prosinci 2009 v zemi proběhla série razií, při kterých bylo zatčeno mnoho marockých křesťanů a deportováno pět zahraničních misionářů. Křesťané jsou při šíření své víry omezováni na základě ustanovení odstavce 220 marockého trestního zákoníku.

 

Více informací naleznete na stránce Morocco Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh uvězněného Mohameda duchovně posiloval a povzbuzoval. Kéž Duch svatý jedná také v životech soudců a zákonodárců, kteří mají na starost marockou legislativu a soudnictví. Modlete se, aby vedoucí představitelé země vnímali Boží přítomnost a aby se Kristovi následovníci těšili svobodě náboženského vyznání a spravedlivému zacházení. Modlete se také za Boží ochranu a požehnání pro marocké křesťany, včetně těch, jejichž totožnost byla nedávno prozrazena v rámci zmíněného soudního procesu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.