Aktuálně

 

13. 09. 2013

Maroko: Konvertita ke křesťanství uvězněn za zvěstování evangelia

 

 

(World Watch Monitor, CBN)

 

Na nedávném soudním přelíčení byl marockému křesťanovi vyměřen trest ve výši dvou a půl roku odnětí svobody za evangelizování muslimů. 28. srpna policisté uskutečnili razii v domě čtyřiatřicetiletého Mohameda el Baldího v Aïn Aïcha, zabavili mu Bibli a přibližně 30 křesťanských knih. Po akci skončil ve Mohamed ve vazbě, kde byl podroben výslechu. Následný soud ho shledal vinným z „otřesení vírou muslima“ a odsoudil jej ke 30 měsícům vězení a pokutě ve výši 5000 dirhamů (přibližně 11 500 korun).

 

Mohamed pochází z muslimské rodiny, ke křesťanství se obrátil přibližně před sedmi lety. Ve zprávách je zmiňována jeho stará matka, která se u soudu chovala hystericky a prosila Alláha, aby ztrestal člověka, který „zmanipuloval“ mysl jejího syna. Mohamed pod nátlakem policejních vyšetřovatelů prozradil jména několika dalších křesťanských konvertitů a také jim poskytl informace o několika misionářích, kteří se účastnili tajných křesťanských shromáždění ve městech Maknes, Nador a Rabat.

 

Není to poprvé, co marocké ministerstvo vnitra iniciovalo zatčení, uvěznění nebo vyhoštění Maročanů nebo cizích státních příslušníků kvůli praktikování křesťanské víry. V prosinci 2009 v zemi proběhla série razií, při kterých bylo zatčeno mnoho marockých křesťanů a deportováno pět zahraničních misionářů. Křesťané jsou při šíření své víry omezováni na základě ustanovení odstavce 220 marockého trestního zákoníku.

 

Více informací naleznete na stránce Morocco Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh uvězněného Mohameda duchovně posiloval a povzbuzoval. Kéž Duch svatý jedná také v životech soudců a zákonodárců, kteří mají na starost marockou legislativu a soudnictví. Modlete se, aby vedoucí představitelé země vnímali Boží přítomnost a aby se Kristovi následovníci těšili svobodě náboženského vyznání a spravedlivému zacházení. Modlete se také za Boží ochranu a požehnání pro marocké křesťany, včetně těch, jejichž totožnost byla nedávno prozrazena v rámci zmíněného soudního procesu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.