Aktuálně

 

21. 09. 2013

Nigérie: Vražedný útok skupiny militantních pastevců a vojáků

 

 
Dauda Dalyop (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Noční útok radikálních muslimů ve spolkovém státě Plateau si vyžádal život místního křesťana a dvou jeho dospívajících synů; křesťanova manželka utrpěla vážná zranění. 3. září v deset hodin večer fulbští pastevci a vojáci podnikli razii v osadě Gura Dabwam (nedaleko města Jos v distriktu Gyel), při které zavraždili dvaačtyřicetiletého Dauda Dalyopa a jeho dva syny, sedmnáctiletého Bitruse a patnáctiletého Daniela. Daudova manželka Kangyang (35) se nachází v kritickém stavu v nemocnici Plateau State Specialist Hospital. Pětiletý syn Dantong překvapivě vyvázl bez zranění.

 

Pastor Davou Pam ze společenství Church of Christ in Nations (Kristova církev mezi národy) uvedl, že toho dne doma právě ukončili večerní rodinnou pobožnost, když zvenku zaslechli střelbu. Vzpomíná na bezprostřední okamžiky po útoku a následný šok způsobený tragickou ztrátou: „Z několika domů jsem zaslechl žalostný nářek, a když dorazil na místo, zjistil jsem, že jeden z členů mého společenství, Dauda Dalyop, přišel o život, stejně jako jeho dva synové, a jeho žena je zraněná.“ Pastor Davou se nyní snaží zajistit péči o vdovu a jejího jediného přeživšího syna.

 

Starší zprávy naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Vyprošujte Boží útěchu pro Kangyang a jejího malého syna Dantonga. Modlete se, aby je Bůh vytrvale ujišťoval, že je schopen naplnit každou jejich potřebu. Kéž poskytne ochranu jim i dalším křesťanům ve spolkovém státě Plateau, zbaví je úzkosti a naplní „pokojem převyšujícím veškeré porozumění“. Modlete se také za moudrost a vedení v celé situaci, aby představitelé státních orgánů spravedlivě potrestali pachatele. A co je nejdůležitější, modlete se, aby se místní křesťané skrze tuto tragédii přiblížili k Bohu – a dosud nespasení lidé ke kříži na Kalvárii.

 

Můžete se modlit společně s námi – zveřejněte svou modlitbu za trpící křesťany po celém světě na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.