Aktuálně

 

21. 09. 2013

Nigérie: Vražedný útok skupiny militantních pastevců a vojáků

 

 
Dauda Dalyop (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Noční útok radikálních muslimů ve spolkovém státě Plateau si vyžádal život místního křesťana a dvou jeho dospívajících synů; křesťanova manželka utrpěla vážná zranění. 3. září v deset hodin večer fulbští pastevci a vojáci podnikli razii v osadě Gura Dabwam (nedaleko města Jos v distriktu Gyel), při které zavraždili dvaačtyřicetiletého Dauda Dalyopa a jeho dva syny, sedmnáctiletého Bitruse a patnáctiletého Daniela. Daudova manželka Kangyang (35) se nachází v kritickém stavu v nemocnici Plateau State Specialist Hospital. Pětiletý syn Dantong překvapivě vyvázl bez zranění.

 

Pastor Davou Pam ze společenství Church of Christ in Nations (Kristova církev mezi národy) uvedl, že toho dne doma právě ukončili večerní rodinnou pobožnost, když zvenku zaslechli střelbu. Vzpomíná na bezprostřední okamžiky po útoku a následný šok způsobený tragickou ztrátou: „Z několika domů jsem zaslechl žalostný nářek, a když dorazil na místo, zjistil jsem, že jeden z členů mého společenství, Dauda Dalyop, přišel o život, stejně jako jeho dva synové, a jeho žena je zraněná.“ Pastor Davou se nyní snaží zajistit péči o vdovu a jejího jediného přeživšího syna.

 

Starší zprávy naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Vyprošujte Boží útěchu pro Kangyang a jejího malého syna Dantonga. Modlete se, aby je Bůh vytrvale ujišťoval, že je schopen naplnit každou jejich potřebu. Kéž poskytne ochranu jim i dalším křesťanům ve spolkovém státě Plateau, zbaví je úzkosti a naplní „pokojem převyšujícím veškeré porozumění“. Modlete se také za moudrost a vedení v celé situaci, aby představitelé státních orgánů spravedlivě potrestali pachatele. A co je nejdůležitější, modlete se, aby se místní křesťané skrze tuto tragédii přiblížili k Bohu – a dosud nespasení lidé ke kříži na Kalvárii.

 

Můžete se modlit společně s námi – zveřejněte svou modlitbu za trpící křesťany po celém světě na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.