Aktuálně

 

26. 09. 2013

Pákistán: Křesťané terčem sebevražedných útoků

 

 
Žena zraněná při útoku (fotografie: Morning Star News)

(CNN, Release International, BBC)

 

22. září se v areálu péšávarského kostela Všech svatých (přibližně 120 kilometrů od hlavního města Islámábádu) odpálili dva sebevražední atentátníci. Podle představitele místní nemocnice si útok vyžádal celkem 81 lidských životů. Mezi obětmi se nacházeli také členové pěveckého sboru a děti z nedělní školy. Incident je popisován jako jeden z nejvražednějších útoků na křesťany v historii země. K odpovědnosti za útok se přihlásily dvě radikální skupiny s vazbami na Tálibán.

 

Starší videa a zprávy o pronásledování v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Podle Dr. Aršada Džaveda, ředitele péšavarské nemocnice Lady Reading Hospital, bylo při útoku navíc zraněno 120 lidí, deset z nich se nachází v kritickém stavu. Pacienti jsou traumatizováni a zdrceni žalem kvůli ztrátě blízkých, mnozí z nich navíc trpí nesmírnými bolestmi způsobenými vážnými popáleninami. V nemocnici panuje horko a k utrpení zraněných přispívá i celkové nepohodlí a nedostatek odborného zdravotnického personálu.

 

Kéž „Kníže pokoje“ naplní útěchou a pokojem srdce křesťanů, jejichž životy byly otřeseny tímto masakrem a ztrátou. Bůh může vše poničené napravit a zamýšlené zlo obrátit k dobrému (1. Mojžíšova 50,20). Modlete se za uzdravení a obnovu životů jednotlivých křesťanů i celých společenství a také za to, aby mnozí Pákistánci v návaznosti na tuto tragickou událost přijali spasení… včetně lidí, kteří se křesťanství aktivně protiví.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.