Aktuálně

 

28. 09. 2013

Írán: Nedávné propuštění dvojice uvězněných křesťanek

 

 
Maryam Džalili (fotografie: Church in Chains)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

18. září byly z teheránské věznice Evin propuštěny dvě íránské křesťanky Maryam Džalili a Mitra Rahmati – šest týdnů před vypršením dvou a půl ročního trestu odnětí svobody. Společně s nimi by se mělo ocitnout na svobodě dalších devět politických vězňů.

 

Maryam a Mitra, obě konvertitky od islámu, byly zatčeny na Štědrý den v roce 2009 společně s dalšími třinácti křesťany v návaznosti na razii ve shromáždění domácího společenství v Pakdaštu (jihovýchodně od Teheránu). Zatímco většina křesťanů byla krátce po zatčení propuštěna na svobodu, obě ženy byly zadržovány až do 17. března 2010. V dubnu 2011 byly zatčeny a uvězněny znovu, tentokrát za členství v „nelegální skupině“.

 

Další příběhy zachycující hrdinskou víru íránských křesťanů naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Během letošní prezidentské kampaně budoucí prezident Hasan Rúhání, všeobecně vnímaný jako umírněný pragmatik, sliboval, že bude hájit práva žen a náboženských menšin a umožní propuštění politických vězňů. Také přislíbil zavést „chartu lidských práv“, která by měla zajistit rovnost všech občanů bez rozlišování rasy, náboženského vyznání nebo pohlaví.

 

Zatímco se můžeme radovat společně s Maryam a Mitrou, měla by nám tato zpráva připomínat potřebu pokračujících modliteb za íránské křesťany, kteří stále procházejí velmi těžkými situacemi. Modleme se, aby nově zvolený prezident naplňoval své sliby a přinesl tolik potřebnou změnu ve způsobech zacházení s nespravedlivě uvězněnými lidmi. Pozvedejte na modlitbách následující íránské křesťany, kteří na propuštění z vězení stále čekají: Faršíd Fathi, Benham Írání, Saíd Abedini a Šahin Lahútí. Kéž je Pán neustále chrání, posiluje a povzbuzuje (stejně jako jejich rodiny) a z vězení je vysvobodí, aby se znovu shledali se svými blízkými.

 

O svou modlitbu za trpící bratry a sestry se můžete podělit s dalšími křesťany po celém světě, když ji vyvěsíte na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (případně v Čechách a na Slovensku, když ji připíšete pod tuto zprávu, pozn. překl.).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.