Aktuálně

 

03. 10. 2013

Irák: Důvěřování Bohu navzdory nárůstu násilí

 

 
Canon Andrew White

(kontakt Hlasu mučedníků)

 

Následující naléhavou zprávu o aktuální situaci nám nedávno zaslal Canon Andrew White:

 

„Vrátil jsem se do Bagdádu z cesty po Spojených státech a Kanadě. Zatímco zahraniční cesta byla velmi dobrá… po návratu jsem zjistil, že je místní situace zoufalejší než kdy dříve. Násilnosti a vraždy dosáhly obrovských rozměrů, denně umírá spousta lidí… situace je skutečně otřesná a Pán zůstává naší jedinou nadějí.

 

Násilí doslova zuří všude kolem nás. Jen v průběhu dnešního dne došlo k patnácti sebevražedným bombovým útokům. Včera explodovalo několik automobilů dokonce i v poklidném kurdském Arbílu. Jediná nálož odpálená na pohřbu připravila o život 123 lidí. Většina místních událostí se ve zprávách vůbec neobjeví. Včera jsem kázal o naději [Ježíšova] druhého příchodu. To je jediné, k čemu se můžeme upínat: ‚brzy, velice brzy, spatříme Pána‘.

 

Je velmi bolestné, když za vámi přichází jeden člověk za druhým a říkají vám, že musí odejít – včetně mého vlastního syna, který se mnou žije od svých deseti let. Když odejde i on… přiznám se, že mě v tu chvíli napadlo – ‚dokážu se s tím vůbec nějak vyrovnat?‘ Poté jsem si uvědomil, že (Bůh), který mě povolal na toto místo, mě nikdy neopustí. Stejně jako zůstával s Danielem, bude zůstávat i se mnou. Nedokážete se rozloučit s lidmi, které milujete, ale nemůžete je nutit zůstat, když ve skutečnosti víte, jak je to pro ně nebezpečné… Děkuji vám, že se mnou stojíte uprostřed této bolesti. Kéž vám Bůh velice žehná.“

 

Video s Canonem Whitem a dalšími členy irácké církve můžete shlédnout na adrese http://www.persecution.tv/iraq.

 

Jaká útěcha spočívá ve vědomí, že nás Bůh nikdy neopustí ani se nás nezřekne, bez ohledu na to, v jaké situaci se nacházíme. Jeho zaslíbení nabývají v dobách nejistoty a chaosu zcela nového významu. Kéž si Canon White i ostatní křesťané, kteří v Iráku ještě zůstali, stále připomínají, že jsou obklopeni mocnou armádou Božích andělů – a co je ještě důležitější, Boží přítomností. Modlete se, aby jim Bůh dodával sílu, povzbuzoval je a uváděl je do situací, ve kterých budou moci zprostředkovat dosud nespaseným, potřebným, truchlícím, zraněným, vystrašeným a ztrápeným lidem Boží naději, zaopatření a uzdravení, které mohou nalézt v „Dobré zprávě“ – evangeliu.

 

REDAKČNÍ POZNÁMKA:

 

Krátce po zveřejnění zprávy jsme obdrželi připomínku od jednoho uživatele na Facebooku týkající se ve zprávě zmíněného počtu obětí. Přikládáme překlad vyjádření kanadského Hlasu mučedníků (zdroj původní zprávy):

 

Děkujeme za upozornění na tuto záležitost. Zatímco obvykle před zveřejněním jakékoli výzvy k modlitbám čekáme na potvrzení v podobě dalších zpráv z důvěryhodných zdrojů (také proto, abychom ověřili číselné údaje), situace v Iráku je poslední dobou natolik vážná, že jsme nechtěli zdržovat tolik potřebnou modlitební podporu pro početné oběti, jejich blízké a všechny pronásledované křesťany [v Iráku].

 

Canon Andrew White je všeobecně známý jako čestný a upřímný muž, který usilovně slouží sužovaným obyvatelům Bagdádu. Je možné, že citovanou informaci pouze někde zaslechl nebo ve velkém rozrušení spletl počet obětí a zraněných. Ke zmatení bezpochyby přispěla i skutečnost, že k bombovému útoku na pohřbu došlo pouhý týden před zveřejněním zprávy.

 

Kanadský Hlas mučedníků si je plně vědom důležitosti uvádění přesných údajů v modlitebních námětech, které každý týden rozesíláme.

 

Každopádně vám v prvé řadě děkujeme za horlivé přímluvy za nesčíslné zástupy lidí, kteří v této neklidné zemi sužované problémy stále žijí. (Jak všichni dobře víme, od začátku povstání umírají každý měsíc násilnou smrtí stovky osob.) ‚Nesnesitelné‘ je pro vyjádření míry jejich utrpení slabé slovo.

 

Editor

 

The Voice of the Martyrs, www.persecution.net

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.