Aktuálně

 

05. 10. 2013

Maroko: Konvertita předběžně propuštěn z vězení

 

 

(International Christian Concern)

 

Mohamed el Baldí, zatčený koncem srpna a od té doby zadržovaný v marocké věznici, byl nedávno propuštěn na svobodu. Zatím se nicméně jedná pouze o předběžné propuštění do odvolacího soudního přelíčení, které proběhne 10. října. Mohamedovi byl původně vyměřen trest ve výši dvou a půl roku odnětí svobody za zvěstování evangelia a „otřesení vírou muslima“.

 

Mohamed byl k soudu předvolán zcela nečekaně a bez předchozího oznámení, přelíčení proběhlo 26. září. Příbuzní se o tom dozvěděli jen díky sestře, která mu ten den donesla do vězení nějaké jídlo – dozorci jí řekli, že bratra nenajde, protože je u soudu. V odpoledních hodinách obdržela rodina zprávu o Mohamedově předběžném propuštění a připravovaném odvolacím řízení.

 

V rozhovorech s příbuznými a přáteli Mohamed potvrdil, že byl ve vězení vystaven velmi špatnému zacházení a byl na něj vyvíjen nátlak, aby se zřekl své křesťanské víry a vrátil se k islámu. Policie se také snažila Mohameda donutit, aby jim poskytl jména dalších křesťanů, Maročanů i cizinců, se kterými se stýkal. Kromě toho rozšiřovali nejrůznější nepravdivé informace, aby proti němu štvali ostatní vězně a tito se k němu chovali nevybíravým způsobem.

 

Přátelům Mohamed řekl, že svým obrácením rozhněval vlastní příbuzné, kteří se sami dožadovali přísnějšího trestu, aby křesťanskou víru opustil.

 

V prvé řadě poděkujme Pánu za vyslyšení modliteb za Mohameda. Kéž se nad tímto mladým křesťanem Bůh slituje a odvolání je úspěšné. Modlete se za moudrost a vhled do situace pro advokáty, kteří ho zastupují. Kéž výsledek procesu posílí víru církve v celém Maroku a přispěje k osmělení dalších křesťanů (Skutky 5,29). Přimlouvejte se také za místní obyvatele, kteří potřebují Boží spasení, včetně Mohamedovy rodiny, aby i oni mohli vstoupit do věčného Království.

 

Za trpící bratry a sestry po celém světě se můžete modlit společně s námi – zveřejněte svou modlitbu na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (případně společně s dalšími křesťany v Čechách a na Slovensku, když ji připíšete pod tuto zprávu, pozn. překl.).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.