Aktuálně

 

06. 10. 2013

Aktualizace: Bombový útok na pákistánský kostel

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 4. října 2013)

 

Křesťané ze společenství Všech svatých pokračují v pořádání bohoslužeb; Hlas mučedníků pomáhá

 

Hlas mučedníků poskytuje pomoc zraněným křesťanům a osiřelým rodinám po sebevražedném bombovém útoku na historický kostel Všech svatých, ke kterému došlo v pákistánském Péšávaru v neděli 22. září. Přibližně 500 křesťanů se toho dne mezi bohoslužbami shromáždilo ke společnému jídlu, když se dvěma sebevražedným atentátníkům podařilo proniknout dovnitř a odpálit nálože. Více než 80 křesťanů přišlo o život a dalších více než 150 dalších utrpělo zanění.

 

Terénní pracovníci Hlasu mučedníků se o útoku dozvěděli během necelých deseti minut a začali situaci okamžitě monitorovat. Náš tým dorazil do Péšávaru během 48 hodin, aby poskytl obětem nejakutnější pomoc. Místní orgány sice nabízejí lékařskou péči, mnozí lidé si však nemohou předepsané léky a další zdravotnické potřeby dovolit, Hlas mučedníků jim proto na nákup finančně přispívá. Kromě této pomoci již Hlas mučedníků dopravil do oblasti praktickou pomoc pro oběti a jejich rodiny – například potraviny a vybavení pro vaření. Kromě toho budou v nejbližších dvou týdnech postiženým rodinám rozdávány „akční balíčky“ naplněné obětavými americkými podporovateli.

 

Křesťané ze společenství Všech svatých jsou touto podporou povzbuzeni a zachovávají si víru, navzdory neklidné situaci. Další bohoslužby se uskutečnily již první neděli po útoku. Když během shromáždění nedaleko kostela explodovala nálož v automobilu, mnohým účastníkům shromáždění zatrnulo, že se stali terčem dalšího útoku. Po úvodním šoku však zjistili, že k explozi došlo jinde a pokračovali v bohoslužbě.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.