Aktuálně

 

12. 10. 2013

Írán: Vězeňkyně hospitalizována kvůli vážnému problému se srdcem

 

 
Maryam Naghash-Zargaran (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News)

 

Maryam Naghash-Zargaran (známá také jako Nasim), íránská konvertitka ke křesťanství, si v současné době odpykává čtyřletý trest odnětí svobody v ženské části teheránské věznice Evin, který jí byl vyměřen za „šíření propagandy namířené proti islámskému režimu a konspirační aktivity ohrožující státní bezpečnost“. V rozsudku je uvedeno, že Nasim založila domácí společenství a zvěstovala evangelium muslimským ženám a mladým lidem. Od zadržení trpí pětatřicetiletá křesťanka vážnými zdravotními problémy.

 

V neděli 29. září byla Nasim po zjevném infarktu převezena z věznice Evin do nemocnice Modarres. Přestože již v minulosti prodělala operaci srdce, stresující podmínky ve vězení její zdravotní stav zhoršily. Nasim je na tom ve vězení psychicky velmi špatně, deprese mají navíc řadu vedlejších projevů a je zřejmé, že odnětí svobody představuje pro její zdravotní stav vážnou hrozbu.

 

Podle dostupných zpráv jsou kromě ní ve věznici Evin zadržovány další tři známé křesťanské konvertitky a aktivistky. Stejně jako Nasim, také Somayeh Bakhtiari, Ronak Smavat a Nasim Zanjani byly odsouzeny za pořádání modlitebních setkání a bohoslužeb v domácích společenstvích.

 

Více informací o postoji íránského režimu ke křesťanství naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Je pro nás velmi obtížné skutečně porozumět nesmírnému tlaku, kterému jsou konvertité od islámu vystaveni ve společnosti nekompromisně odmítající křesťanskou víru. Zpravidla jsou pronásledováni také vlastními příbuznými, kteří mohou nově obráceného křesťana vydědit, způsobit mu fyzickou újmu a někdy jej i zabít. Vyprošujte Boží ochranu, sílu a pokoj pro Nasir a další íránské křesťany uvězněné pro svou víru, kteří odvážně zvěstují evangelium Ježíše Krista navzdory nebezpečí, kterému se tím vystavují. Kéž naleznou milost i u zástupců soudnictví a mohou být propuštěni. Modleme se také za úplné uzdravení a zotavení Nasim, na svědectví o Boží věrnosti a moci v jejím životě.

 

Modlitby za tyto trpící bratry a sestry můžete také zveřejnit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall, v angličtině), případně připsat přímo pod tuto zprávu (v češtině nebo slovenštině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Blanka B., Horní Bečva (31.10.2013 17:52:09)
Všemohoucí Bože,
nám všem,kdo jsme ohroženi vědomím ukřivděnosti,
vědomím bezvýchodnosti svého postavení,
vědomím marnosti svých obětí
a vědomím své bezmocnosti proti zlu,
vlej hlubokou nadpřirozenou vůli
ve Zmrtvýchvstání svého syna,
které proměnilo potupnou popravu
v nejslavnější vítězství
a krátkozraký jásot v neslavné ticho.
Tuto cyrilometodějskou víru
rozmnožuj v nás
Bůh otec, Syn a Duch Svatý.

Velikonoční přání Štěpána Trochty (1974)

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.