Aktuálně

 

18. 10. 2013

Írán: Další křesťané uvězněni pro svou víru

 

 
Věznice Evin v Teheránu (fotografie: Flickr / sabzphoto)

(Hlas mučedníků USA, Mohabat News)

 

Íránští křesťané prosí o modlitby za svou zemi v návaznosti na sérii zatýkání následující bezprostředně po propuštění několika vězňů, které mělo vyvolat dojem větší liberálnosti režimu. Nejméně dvacet křesťanů (ve většině případů se jedná o konvertity od islámu) bylo zadrženo ve městech Teherán, Karadž, Isfahán a Tabríz. Aby demonstrovali svou politickou ‚pokrokovost‘, udělili zástupci režimu nově zvoleného prezidenta Hasana Rúháního milost jedenácti politickým vězňům – na svobodu byli propuštěni 20. září.

 

Následující den se příbuzní uvězněného pastora Behnama Íráního vypravili na schůzku se soudcem ve městě Karadž, aby požádali o milost také pro něj. Soudce však jejich žádost zamítl a prohlásil, že si pastor Behnam musí šestiletý trest odnětí svobody odpykat celý. Příbuzným bylo sděleno, že uvězněný pastor může být omilostněn a propuštěn před vypršením trestu jedině pod podmínkou, že bude činit pokání a vrátí se k islámu.

 

Poděkujte Bohu za nedávné propuštění jedenácti vězňů. Kéž ochraňuje a zachovává všechny, kdo stále zůstávají ve vězení, zejména pastora Behnama, který trpí chatrným zdravím. Poděkujte Bohu za růst íránské církve navzdory mnoha obtížím. Modlete se, aby si použil tyto případy pronásledování k dalšímu šíření evangelia a posílení víry svých dětí. Také se v souladu s Písmem modlete, aby Bůh jednal skrze prezidenta Hasana Rúháního a všechny íránské vedoucí představitele, aby v zemi zavládl pokoj.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.