Aktuálně

 

23. 10. 2013

Egypt: Čtyři pohřby místo svatby

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 23. října 2013)

 

20. října 2013 byli zastřeleni čtyři křesťané (z toho dvě malé dívky) v průběhu jedné ze tří svateb pořádané ten den v koptském kostele Panny Marie v káhirské čtvrti Warraq. Dalších 18 osob utrpělo zranění.

 

Dva maskovaní muži na motocyklech zahájili střelbu do zástupu shromážděného před kostelem. Pětasedmdesátiletý Fahmy Azer Abúd ztratil v jediném okamžiku dvě vnučky ve věku osmi a dvanácti let, syna a manželčinu sestru Camilii Attiyu, matku ženicha. Mezi osmnácti zraněnými měl sedm příbuzných.

 

Zranění svatebčané (někteří se nacházeli v kritickém stavu) byli převezeni do místních státních nemocnic. V úterý se terénní pracovník Hlasu mučedníků snažil vyjednat přemístění několika z nich do soukromé křesťanské nemocnice, kde by se jim dostalo lepší péče, když se do případu nečekaně vložil jistý armádní představitel a nařídil převoz zraněných křesťanů do specializované vojenské nemocnice, ve které jim veškerou péči uhradí armáda.

 

„Byli jsme doslova šokováni, [protože] to bylo poprvé, kdy se nějaký představitel režimu rozhodl postarat o pronásledované křesťany!“ poznamenal pracovník Hlasu mučedníků k nečekanému vývoji událostí.

 

Společně s touto dobrou zprávou nám náš spolupracovník poslal také jednu modlitební žádost: prosí o modlitby za tříletého Philobateera, který se nachází v ohrožení života. Rodina již o jedno dítě přišla – Philobateer je mladším bratrem osmileté dívky zabité při útoku. Chlapcova matka byla se zraněními hospitalizována.

 

V následujících dnech za oběti truchlily tisíce koptských křesťanů. Mnozí se obávají dalších akcí muslimských vzbouřenců. Jedná se o zatím poslední incident ze série brutálních útoků na křesťany, zahájené 14. srpna.

 

Zvýšenému výskytu útoků na koptské křesťany bezprostředně předcházelo sesazení prezidenta Husního Mubaraka egyptskou armádou. Členové Muslimského bratrstva viní z Mursího svržení státní orgány i křesťany. V srpnu vládní jednotky zasahovaly proti dvěma táborům příznivců Mursího v Káhiře. Zásahy vyprovokovaly vlnu útoků, při kterých bylo zničeno nejméně 30 kostelů a více než 120 provozoven křesťanských firem, soukromých domů a automobilů.

 

Spolupracovníci Hlasu mučedníků sestavili neúplný seznam kostelů a budov křesťanských institucí, které se ve zmíněném krátkém období staly terčem útoků. Islamisté na celé řadě míst v Egyptě připravili o život 651 muslimů i křesťanů a dalším čtyřem tisícům lidí způsobili zranění.

 

Seznam naleznete na stránkách www.persecution.com pod původní zprávou Weddings to Four Funerals (v angličtině).

 

Zdroje: The Associated Press, The Egyptian Center for Public Policy Studies, zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


Daniel S. (15.11.2013 19:54:41)
Pane Ježíši, uzdrav Philobateera.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.