Aktuálně

 

24. 10. 2013

Keňa: Výtržníci prahnoucí po pomstě vypálili kostel

 

 
Škody na kostele způsobené požárem (fotografie: Morning Star News)

(BBC, Reuters, CP World)

 

Rozlícení radikální muslimové v pobřežním keňském městě Mombasa se rozhodli „pomstít“ nedávno zavražděného imáma a tak 4. října vypálili místní kostel Armády spásy. Během útoku mladí radikálové zablokovali hlavní příjezdovou cestu ke kostelu; policisté nakonec museli použít slzný plyn a několikrát vystřelit do vzduchu, aby učinili přítrž běsnění, které se vymklo kontrole. Podle informací Červeného kříže přišli při střetech mezi policií a výtržníky čtyři lidé o život a nejméně dalších sedm utrpělo zranění. Kostel mezitím stravovaly plameny.

 

Podle informací mluvčího bezpečnostních složek došlo den před útokem k vraždě imáma Šejcha Ibrahima Omara, kterého bezprostředně po kázání v mešitě zastřelili neznámí muži z projíždějícího automobilu. (Omarova mešita má vazby na somálskou extrémistickou skupinu al-Šabáb, odpovědnou za týrání a zabití 67 lidí při útoku na nairobské obchodní centrum Westgate Mall 21. září.) Keňská vláda oznámila, že proti extrémistům rozpoutá válku – právě kvůli zvěrstvům, ke kterým došlo při zmíněném útoku. Velitel bezpečnostních jednotek Robert Kitor však veřejnost ujistil, že se jeho muži na zabití Šejcha Omara nijak nepodíleli.

 

Slovy není možné vylíčit hluboký zármutek, trauma, zděšení a zkázu, které tito islámští extrémisté vnesli do životů nevinných obětí, jejich blízkých a ostatních členů křesťanského společenství. Kéž Bůh veškeré útěchy zůstává se všemi v úzkém obecenství, uzdravuje je a naplňuje je pokojem a ujištěním, že nakonec zvítězí jeho spravedlnost. Bůh nejen zná každého pachatele jménem; zná také jejich nejtajnější myšlenky, veškeré jejich činy a sklony ke zlému. Modlete se za otevřenost členů této radikální skupiny vůči Boží spravedlnosti, aby mohli prožít usvědčení z hříchu a podřídit se moci Ducha svatého, který proměňuje lidské životy.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.