Aktuálně

 

25. 10. 2013

Kolumbie: Teroristický bombový útok ohrozil křesťany a rodiny v jejich okolí

 

 

(Colombia Reports, kontakty kanadského Hlasu mučedníků)

 

Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků nás po návratu z Kolumbie informoval, že nedaleko domu jednoho z místních spolupracovníků naší misie nedávno došlo k explozi nálože, která v bezprostředním okolí způsobila značné škody. Bývalý velitel FARC, který dnes slouží jako evangelista, si není jistý, zda jej pachatelé útoku nechtěli tímto způsobem varovat, aby ukončil své křesťanské aktivity.

 

Podle zprávy nedávno zveřejněné na internetových stránkách „Colombia Reports“ bylo při tomto incidentu v departementu Cauca zraněno nejméně devět osob, včetně několika dětí. Policejní velitel Ricardo Augusto Alarcon uvedl, že exploze po sobě zanechala téměř dva metry hluboký kráter v místní komunikaci a poškodila nejméně 10 domů. Policisté z útoku viní FARC, největší kolumbijskou povstaleckou skupinu, zejména příslušníky „6. fronty“, která v oblasti operuje a ovládá převážnou většinu produkce marihuany v Cauca.

 

Starší zprávy o pronásledování křesťanů v Kolumbii naleznete na stránce Colombia Country Report.

 

Přestože si náš spolupracovník dobře uvědomuje nebezpečí, kterému je i s rodinou při šíření poselství o Boží lásce vystaven, podobné násilné teroristické útoky ho neodradí od pokračování ve službě. Je povzbuzující vědět, že i uprostřed podobných situací je možné demonstrovat Boží soucit a zájem hmatatelnými způsoby – v podobě pomoci potřebným.

 

Proste o nadpřirozený Boží zásah v problematických částech Kolumbie, kde nejrůznější frakce FARC ohrožují bezpečí a narušují pokojný život místních obyvatel, včetně těch nejvíce zranitelných skupin, jako jsou staří lidé, děti a křesťané, kteří se rozhodli neoplácet násilím. Kéž si naši bratři a sestry stále uvědomují, že je Bůh jejich Ochránce, Spasitel a Vysvoboditel: „Hospodine, skalní štíte můj, má pevná tvrzi, vysvoboditeli, Bože můj, má skálo, utíkám se k tobě, štíte můj a rohu spásy, nedobytný hrade! Když jsem vzýval Hospodina, jemuž patří chvála, byl jsem zachráněn před svými nepřáteli.“ (Žalm 18,3–4).

 

Poznámka: V nejbližších týdnech vám přineseme další informace o Božím jednání v Kolumbii, včetně krátké videoreportáže. Navzdory pronásledování mnozí místní obyvatelé přicházejí ke Kristu!

 

O své modlitby za trpící bratry a sestry v Kolumbii se můžete podělit jejich umístěním na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) /v angličtině/, případně připsáním přímo pod tuto zprávu /v češtině nebo slovenštině/.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.