Aktuálně

 

31. 10. 2013

Nepál: Křesťana zavraždil muž, za kterého se modlil

 

 
Debalalova manželka a synové

(Hlas mučedníků USA, Gospel for Asia)

 

Sborový starší nepálského společenství Církve věřících (Believers Church) 20. října v časných ranních hodinách zemřel násilnou smrtí, když se modlil za údajně nemocného člověka. Ve tři hodiny ráno zavolal šestatřicetiletému Debalalovi jistý Kumar Sardar. Tvrdil, že trpí bolestmi a naléhavě jej žádal, aby přišel k němu domů a modlil se za něj. Zpočátku se Debalal zdráhal muže navštívit, nejen kvůli pokročilé hodině, ale také proto, že Kumar s rodinou jsou v okolí známí jako zapálení hinduisté.

 

V průběhu modliteb Kumar opustil místnost a když se za chvíli vrátil, držel v rukou železnou tyč a kukri (ostrý zahnutý nůž). Začal Debalala mlátit tyčí a nakonec mu podřízl hrdlo. Nikdo ze sousedů nezasáhl, přestože museli slyšet, že se něco děje. Kumar se v současné době nachází v policejní vazbě, zatímco Debalalova manželka se syny jsou sužováni strachem a naplněni zármutkem nad surovým násilným činem, jehož obětí se stal jejich milovaný manžel a otec.

 

Další zprávy o pronásledování křesťanů v Nepálu naleznete na stránce Nepal Country Report.

 

Modlete se, aby byl Bůh Debalalově manželce a synům opravdu blízko, zatímco se všichni snaží vyrovnat s náhlou ztrátou. Modlete se, aby prožívali Ježíšovu útěchu a přítomnost a spočinuli v zaslíbení, že Ježíš bude i v dobách nejtěžších útrap s nimi. Ježíš nás také vybízí, abychom se modlili za své pronásledovatele (Matouš 5,44); přimlouvejme se proto za hinduistického extrémistu, který Debalala zabil. Modleme se, aby byl ještě v tomto životě předveden před spravedlnost a co je důležitější, aby činil pokání a přijal spasení pro svůj budoucí život ve věčnosti. Kromě proseb za tolik potřebnou ochranu se modleme, aby Pán obdařil nepálské křesťany smělostí, aby mohli pokračovat ve službě navzdory nebezpečí, kterému se tím vystavují.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.