Aktuálně

 

01. 11. 2013

Eritrea: Zadržení 185 křesťanů na modlitebním shromáždění

 

 
Fotografie: Release International

(Release International)

 

Příslušníci eritrejských bezpečnostních složek uskutečnili razii na modlitebním shromáždění, při které zatkli 185 křesťanů. Křesťané se na předměstí Maitemenai (severně od hlavního města Asmary) zřejmě modlili zejména za nebezpečný hromadný exodus Eritrejců ze země. „Incident znepokojil vedoucí podzemní církve, kteří se obávají, že se jedná teprve o náznak událostí, které mohou přijít,“ uvedl Paul Robinson, CEO britské organizace Release International. Podle Robinsona se „církevní vedoucí obávají, že by toto hromadné zatýkání mohlo být předzvěstí nové plošné kampaně proti křesťanům a začátkem další vlny zatýkání“.

 

V Eritreji je v současné době pro svou víru zadržována více než tisícovka křesťanů. Mnozí další čelí obtěžování a dalším formám pronásledování. Zatímco nemáme potvrzené informace, kde se naposledy zatčení křesťané nacházejí, příbuzní jsou přesvědčeni, že je část z nich zadržována na policejní stanici v sousedním distriktu Edaga Hamus.

 

V roce 2002 eritrejská vláda zakázala činnost všech společenství nepatřících k pravoslavné, katolické nebo luterské církvi, a od té doby pokračuje v zatýkání vedoucích nespadajících pod tyto náboženské konfese. Významná omezení činnosti však platí i pro povolené denominace a tak se pronásledování nevyhýbá ani vedoucím z jejich řad. Zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva uvedl, že každý měsíc prchají z Eritreje tisíce obyvatel, navzdory údajnému ‚povolení zabíjet‘, které bylo vydáno příslušníkům ozbrojených složek ve snaze odradit místní obyvatele před pokusy ze země odejít.

 

Stejně jako Bůh bezpečně vyvedl Izraelity ze zajetí během nesmírně těžkého období, kéž to samé platí pro novodobé křesťany, jejichž životy se nacházejí v nebezpečí. Modlete se také za nadpřirozené zaopatření pro tyto lidi – ať už se jedná o praktické nezbytnosti jako jídlo, čistou pitnou vodu a bezpečné místo, kde mohou v teple složit hlavu nebo duchovní odhodlání a víru na každý další den. Kéž Bůh odmění jejich odvahu a vytrvalost způsoby, které překonají jejich největší očekávání (Efezským 3,20).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.