Aktuálně

 

02. 11. 2013

Pákistán: Paňdžábský křesťan nařčený z rouhání se v současné době skrývá

 

 
Dům zničený při útoku v kolonii Joseph (fotografie od spolupracovníků kanadského Hlasu mučedníků v Pákistánu)

(partneři Release International)

 

Na předměstí Láhauru došlo k dalšímu případu obvinění z rouhání a místní křesťané se obávají, že by se mohli stát terčem násilí. Adnan Masih, pětadvacetiletý křesťanský učitel, se od 8. října skrývá, poté co byl nařčen z vepsání rouhavých poznámek do knihy o islámu. Podle zaměstnance firmy vyrábějící konstrukce ze skla a hliníku byla kniha nalezena v obchodě, ve které pracuje také Andanův bratr. Do vazby byl nakonec místo Adnana umístěn majitel firmy Muštak Masih. Obviněni byli také jeho bratr a strýc a v současné době jsou oba zadržováni – v rozporu se zákonem.

 

Křesťané z této části Láhauru, známé jako kolonie Bahadar Pura Bahar, se obávají opakování nepokojů, ke kterým došlo v kolonii Joseph v březnu letošního roku. Partneři Release International naléhají na místní policii, aby zavedla bezpečnostní opatření s cílem chránit křesťany a vyhnout se opětovnému rozpoutání zbytečného násilí.

 

Vyprošujte Boží pokoj a ochranu křesťanským rodinám v kolonii Bahadar Pura Bahar v Láhauru. Modlete se, aby se Bůh postavil za všechny nespravedlivě zadržované a zasadil se za jejich brzké propuštění. Přimlouvejte se také za Adnana, který potřebuje Boží ochranu, zatímco čeká na spravedlnost od lidí reprezentujících zákon. Modlete se také za žalobce, kteří jsou za jeho zatčení odpovědní, aby objevili pravdu evangelia pro své životy a poznali radost z osobní známosti Ježíše jako Spasitele a Pána.

 

Modlitby za naše trpící bratry a sestry v Kristu můžete zveřejnit na Zdi modliteb za pronásledovanou církev kanadského Hlasu mučedníků (v angličtině), případně připsat přímo pod tuto zprávu (v češtině nebo slovenštině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.