Aktuálně

 

02. 11. 2013

Pákistán: Paňdžábský křesťan nařčený z rouhání se v současné době skrývá

 

 
Dům zničený při útoku v kolonii Joseph (fotografie od spolupracovníků kanadského Hlasu mučedníků v Pákistánu)

(partneři Release International)

 

Na předměstí Láhauru došlo k dalšímu případu obvinění z rouhání a místní křesťané se obávají, že by se mohli stát terčem násilí. Adnan Masih, pětadvacetiletý křesťanský učitel, se od 8. října skrývá, poté co byl nařčen z vepsání rouhavých poznámek do knihy o islámu. Podle zaměstnance firmy vyrábějící konstrukce ze skla a hliníku byla kniha nalezena v obchodě, ve které pracuje také Andanův bratr. Do vazby byl nakonec místo Adnana umístěn majitel firmy Muštak Masih. Obviněni byli také jeho bratr a strýc a v současné době jsou oba zadržováni – v rozporu se zákonem.

 

Křesťané z této části Láhauru, známé jako kolonie Bahadar Pura Bahar, se obávají opakování nepokojů, ke kterým došlo v kolonii Joseph v březnu letošního roku. Partneři Release International naléhají na místní policii, aby zavedla bezpečnostní opatření s cílem chránit křesťany a vyhnout se opětovnému rozpoutání zbytečného násilí.

 

Vyprošujte Boží pokoj a ochranu křesťanským rodinám v kolonii Bahadar Pura Bahar v Láhauru. Modlete se, aby se Bůh postavil za všechny nespravedlivě zadržované a zasadil se za jejich brzké propuštění. Přimlouvejte se také za Adnana, který potřebuje Boží ochranu, zatímco čeká na spravedlnost od lidí reprezentujících zákon. Modlete se také za žalobce, kteří jsou za jeho zatčení odpovědní, aby objevili pravdu evangelia pro své životy a poznali radost z osobní známosti Ježíše jako Spasitele a Pána.

 

Modlitby za naše trpící bratry a sestry v Kristu můžete zveřejnit na Zdi modliteb za pronásledovanou církev kanadského Hlasu mučedníků (v angličtině), případně připsat přímo pod tuto zprávu (v češtině nebo slovenštině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.