Aktuálně

 

07. 11. 2013

Pákistán: Obhájci lidských práv je vyhrožováno zabitím

 

 
Sardar Mushtaq Gill (vpravo). Fotografie: LEAD FAMILY

(Legal Evangelical Association Development, Assist News Service)

 

Aktivista a obhájce lidských práv Sardar Mushtaq Gill se stal v posledních měsících terčem výhrůžek. Sardar působí jako celostátní vedoucí Legal Evangelical Association Development (LEAD), nevládní organizace se sídlem v Paňdžábu zastupující lidi na okraji společnosti stíhané na základě nepravdivých obvinění, kteří si nemohou finančně dovolit standardní právní pomoc.

 

Podle vydané zprávy výhrůžkám předcházel incident, ke kterému došlo v březnu 2013. Dav čítající více než tři tisíce osob tehdy napadl, vyraboval, vypálil a zcela zničil přibližně 200 obytných domů, 18 obchodů a dva kostely v křesťanské ‚kolonii Joseph‘.

 

Přestože byl případ zaevidován na policejní stanici v Bedami Bagh (Láhaur) a došlo k zatýkání, láhaurský vrchní soud později nechal propustit na kauci několik obžalovaných, kteří se na incidentu podíleli. 4. června právní zástupci LEAD požádali, aby rozhodnutí o propuštění těchto osob na kauci bylo zrušeno a od té doby jim vyhrožují neznámí lidé, aby žádost stáhli. Výhrůžky jsou tak závažné, že se obhájci nemohou účastnit soudních přelíčení.

 

Situace se postupně zhoršuje. 2. listopadu neznámí pachatelé téměř 30 minut stříleli naslepo nedaleko od místa kde Sardar s rodinou žije. V tiskové zprávě Sardar uvedl, že obdržel od manželky SMS, ve které ho o střelbě informovala a vyptávala se, kde se momentálně nachází. Bála se a varovala ho: „Buď opatrný. Máme strach… zamkli jsme dveře.“ Pákistán je nechvalně proslulý kontroverzními a velmi přísnými „zákony proti rouhání“ a Sardar v této souvislosti prosí o modlitby za rodinu i členy svého týmu.

 

Modlete se, aby Bůh obdařil Sardara a všechny členy jeho týmu obhájců tolik potřebnou silou, odvahou a moudrostí, aby se dokázali vypořádat s nevypočitatelnou opozicí a aby je osobně i jejich blízké po celou dobu chránil. Modlete se za ochranu všech křesťanů v Pákistánu. Kéž Bůh také pomáhá obnovit životy obyvatel Láhauru, jejichž domy, kostely a obchody letos na jaře zničil dav extrémistů. „Řekněte nerozhodným srdcím: ‚Buďte rozhodní, nebojte se! Hle, váš Bůh přichází s pomstou, Bůh, který odplácí, vás přijde spasit.‘“ (Izajáš 35,4)

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.