Aktuálně

 

14. 11. 2013

Sýrie: Křesťané zmasakrováni při útoku rebelů

 

 
Kostely se staly terčem vandalských útoků, rabování a hyzdění nápisy urážejícími křesťanství. (Fotografie: Barnabas Aid)

(Barnabas Aid, Christian Today, The Augusta Chronicle)

 

Při útoku islamistických povstalců v převážně křesťanském městě Sadad přišly o život desítky lidí. Tisíce dalších před násilnostmi uprchly – mnozí z nich jen s oblečením, které měli na sobě. Pokud si někdo stihl vzít peníze, dokumenty a jiné cennosti, povstalci ho okradli. Obytné domy, provozovny firem, školy a další veřejné budovy, včetně místní nemocnice, byly vyrabovány a zničeny; útočníci napadali také kostely a jejich zdi hyzdili nápisy urážejícími křesťanství.

 

Členové skupiny s vazbami na al-Kajdu vtrhli do Sadadu 21. října s pokřikem „Allahu Akbar“ („Alláh je velký“). Obsadili odstřelovací pozice a začali město skrápět projektily – zabíjeli každého, kdo se objevil na ulici. Děti křičely strachy, zatímco radikálové město postupně obsazovali.

 

Podle dostupných zpráv vládní jednotky získaly Sadad zpátky 28. října a umožnily místním lidem návrat domů. Lidé, kteří útok přežili, se však vrátili na místo, pro které nenalezli jiný výraz než „katastrofa“. Z masových hrobů bylo zapotřebí vyzvednout téměř 40 těl kvůli identifikaci. Přibližně polovina domů v Sadadu byla zcela zničena; není k dispozici elektřina, neteče voda, nefungují telefony. Trpící křesťané naléhavě potřebují naše modlitby…

 

Kéž Bůh utěšuje křesťany v Sadadu a dalších napadených syrských městech, navzdory všudypřítomné zkáze a mnohým ztrátám. Modleme se, aby se kolem nich položil táborem ‚Anděl Páně‘ (Žalm 34,7), chránil jejich blízké před dalšími útoky a ztišoval jejich zneklidněná srdce ‚pokojem převyšujícím veškeré porozumění‘ (Filipským 4,7).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Petr S., Praha (21.11.2013 18:27:58)
Pane, dej jím sílu odpustit .

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.