Aktuálně

 

15. 11. 2013

Mexiko: Evangelikálové zajati a zmláceni na základě výzvy místních orgánů

 

 

(Christian Solidarity Worldwide, Release International, Morningstar News)

 

Čtyři evangelikální křesťané ve spolkovém státě Oaxaca na jihozápadě Mexika byli zmláceni a zajati na žádost místních orgánů. 4. listopadu nejvyšší představitel místní samosprávy veřejně vyzval občany, aby „zničili kostel (a) zajali, zlynčovali a mučili“ členy letničního společenství v San Juan Ozolotepec. Výzva skutečně vedla k únosu a uvěznění Rev. Leopolda Alonsa a tří členů společenství následující den.

 

Podle informací obhájců lidských práv tradicionalisté vyzbrojení krumpáči a velkými kladivy zaútočili na církevní budovu, přičemž fyzicky napadli čtyři členy společenství a házeli po nich kameny. Do případu nakonec zasáhla policie, všichni čtyři křesťané byli 8. listopadu vysvobozeni a převezeni do nemocnice, kde jim byla ošetřena zranění.

 

Město sužují projevy náboženské diskriminace již delší dobu. Členové společenství nás informovali, že jim letos v květnu nejvyšší představitel místní samosprávy Pedro Cruz González vyhrožoval, že je upálí a shodí jejich těla do kaňonu, pokud se nezřeknou své víry. Když protestantští věřící veřejně požádali o intervenci celostátní orgány, González na jejich krok reagoval zadržením jednoho člena společenství. Kamenem úrazu je neochota členů společenství účastnit se místních tradicionalistických festivalů a finančně na ně přispívat.

 

Představitelé Státní komise pro lidská práva podali v souvislosti s případem stížnost na úřad v San Juan Ozolotepec. Podle jejich informací dochází k projevům náboženské nesnášenlivosti v Mexiku stále častěji, zejména ve venkovských oblastech a regionech s početným zastoupením domorodých obyvatel. Přestože je v mexické ústavě zakotvena svoboda náboženského vyznání, státní orgány na spolkové i federální úrovni se zdráhají v podobných případech do situace zasahovat a tak umožňují další šíření náboženské nesnášenlivosti.

 

Více informací o problémech, se kterými se evangelikální křesťané v Mexiku potýkají, naleznete na stránce Mexico Country Report.

 

Děkujme Bohu za propuštění a zajištění lékařské péče pro Rev. Alonsa a trojici členů jeho společenství – Manuele Martíneze Silvu, Miguele Silvu Reyese a Plácida Aragóna. Modlete se za jejich fyzické uzdravení, a proste také za odvahu a sílu pro všechny, kdo jsou v tomto problematickém městě pronásledováni. Modlete se i za Pedra Cruze Gonzáleze, ať je konfrontován se svým hříchem proti Božímu lidu a kéž je jemu i všem vedoucím představitelům stále připomínáno, že by měl sloužit všem občanům a zajišťovat jim spravedlnost. Pozvedejte Mexiko na modlitbách a proste, aby v této zemi jasně zářilo světlo evangelia… i v těch nejtemnějších oblastech, kde v současné době bují diskriminace a nenávist a dochází zde ke společenským nepokojům.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.