Aktuálně

 

16. 11. 2013

Laos: Křesťané nespravedlivě nařčeni ze smrti vesničanů

 

 
Modlete se za ochranu laoských vesničanů. (Fotografie: Flickr / jmbaud74)

(zdroje Hlasu mučedníků)

 

Skupina nedávno obrácených křesťanů byla obviněna z navzájem nesouvisejících úmrtí tří mužů v laoské vesnici. Protože k vraždám došlo krátce po konverzích, místní obyvatelé dospěli k závěru, že křesťané svým obrácením rozhněvali duchy předků.

 

V březnu 2013 dva evangelisté zvěstovali evangelium ve třech odlehlých laoských vesnicích. V reakci na jejich kázání 178 lidí přijalo Krista a 18 jich bylo pokřtěno. Krátce poté v jedné z vesnic zemřeli při zcela nesouvisejících incidentech tři muži. Jeden si vzal nesprávné léky, druhý zemřel ve spánku, třetího zabil nešťastnou náhodou elektrický proud, když se pokoušel připojit kabel.

 

Otřesení vesničané konzultovali úmrtí s šamanem, který dospěl k závěru, že podivné náboženství zavlečené do vesnice rozhněvalo jejich předky. „Tito křesťané se musí vzdát své víry, nebo z vesnice odejít! Jinak budou umírat další lidé.“

 

Vesnický předák se na nové křesťany rozlítil a svolal zasedání všech vesničanů; do osady dorazili také vojáci a policisté. Na setkání bylo křesťanům oficiálně nařízeno, aby se své víry vzdali. Křesťané navíc museli uhradit cestovní výlohy vojáků a policistů a také pohřeb trojice zemřelých.

 

Starší zprávy o pronásledování v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za hojnou duchovní žeň v Laosu v letošním roce v návaznosti na službu evangelistů mezi vesničany. Modlete se za ochranu nových věřících, aby nepřítel jejich duší nedokázal ohrozit nebo zmařit úžasné dílo, které započal v životě každého z nich. Proste, aby je Bůh povzbuzoval a duchovně posiloval, aby dokázali pevně stát ve víře navzdory veškerému protivenství. Bůh zaslíbil, že bude jejich obráncem a obhájcem (Izajáš 54,17).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Petr S., Praha (21.11.2013 17:51:28)
Modlíme se za změnu stavu věcí aby došlo k obratu a oni byli oblíbeni u všeho lidu (Skutky: 2, 47).

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.