Aktuálně

 

23. 11. 2013

Írán: Zdravotní stav uvězněného křesťana se stále zhoršuje

 

 
Vahid Hakkani (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News)

 

Vahid Hakkani, konvertita ke křesťanství uvězněný pro svou víru v íránském Šírázu, se v současné době nachází v kritickém zdravotním stavu. Vahid byl společně s několika dalšími křesťany odsouzen v říjnu 2012. V říjnu 2013 odvolací soud potvrdil vyměřený trest v délce tří let a osmi měsíců odnětí svobody.

 

Podle zdrojů obeznámených se situací se Vahidův stav den za dnem zhoršuje a kromě vnitřního krvácení značně pohubl. Navzdory vážným zdravotním problémům soudce původně zamítl žádost o křesťanovu hospitalizaci mimo areál věznice, protože dosud nebyl vynesen konečný rozsudek.

 

Nakonec mu soudce umožnil opustit věznici na dva měsíce. Aby však vůbec mohl do nemocnice nastoupit, musel Vahid složit vysokou kauci. Kromě toho zástupce soudu prohlásil, že se čas strávený v nemocnici nebude započítávat do výkonu trestu a pobyt ve věznici se o příslušnou dobu prodlouží.

 

Modlete se, aby Bůh Vahidovi v tomto obtížném období žehnal a aby zachovával také jeho přátele a další křesťany, kteří se o něj starají. Proste, aby Bůh jednal v srdcích představitelů místních orgánů, aby u nich Vahid nalezl přízeň a dostalo se mu péče, kterou tak naléhavě potřebuje. Modlete se, aby v této obtížné zkoušce Vahid vkládal svůj život zcela do péče svého nebeského Otce.

 

Modlitby za Vahida můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (v angličtině), případně připsat přímo pod tuto zprávu (v češtině nebo slovenštině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.