Aktuálně

 

28. 11. 2013

Sýrie: Nevinné děti tragicky zahynuly při raketovém útoku

 

 
Modlete se za bezpečí nejzranitelnějších obyvatel Sýrie.

(Hlas mučedníků)

 

11. listopadu pět malých dětí přišlo o život a mnoho dalších utrpělo zranění, když radikálové zasáhli dvěma raketami křesťanskou školu. Děti právě nastupovaly do školního autobusu, aby odjely domů na oběd. Podle zdrojů Hlasu mučedníků radikálové směřují své rakety na křesťanské objekty (včetně škol) často – snaží se tak dosáhnout vylidnění křesťanských osad.

 

„Jedná se o skutečně velkou tragédii. Nicméně tyto děti, jejichž životy byly násilně (a předčasně) ukončeny, zažívají v současné době nesmírné štěstí a požehnání,“ uvedla editorka Hlasu mučedníků Karyn Marianne. „Bezpochyby se již setkaly s naším Pánem Ježíšem tváří v tvář, a dobře víme, jak velice je miluje. Stále jsou však zapotřebí modlitby za přeživší děti a jejich rodiny, stejně jako za učitele a další příslušníky truchlící komunity. Kéž je pro ně očekávání nebe ještě reálnější, a kéž nalézají naději a útěchu v přítomnosti svatého Ducha.“

 

Zatímco místní komunita křesťanů truchlí nad tragickou ztrátou, modleme se, aby poznali „Otce milosrdenství a Boha veškeré útěchy, [který] nás potěšuje v každém soužení“ (2. Korintským 1,3b–4a) a nalezli v něm spočinutí. Proste, aby uzdravil zraněné děti, které útok přežily – na těle i na duchu. Modlete se, aby skrze modlitby, odpuštění a milost celá místní komunita stala jasným světlem pro své pronásledovatele.

 

Solidaritu s truchlícími křesťany můžete vyjádřit zveřejněním své modlitby na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Dana S., Česko (07.12.2013 22:06:18)
Otče, ty jsi všemohoucí, dobrý a svatý a miluješ ty co ti patří, ty všemu vládneš a obměkčuješ srdce těm kteří tě nenávidí. Pane způsob aby ti co je pronásledují činili pokání a vzešlo jim světlo tvé slávy, aby všichni poznali, že svatí jsou tvoji a ty je máš ve své moci a své lásce, ať všichni odhodí roucho smrti a oblečou roucho beránkovo, prosím o milost aby vzešla tvoje sláva na každém místě kde tě nenávidí, aby se staly svatí živou obětí pro Krista skrze lásku, ne skrze smrt a pohanění, dej milost aby k tobě přivedly mnohé, prosím a žádám jménem Ježíše amen. Vím, že jsi Otče dobrý a tvé úmysly jsou větší než naše.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.