Aktuálně

 

29. 11. 2013

Severní Korea: Modlete se za úspěšné vypouštění balonů

 

 
S využitím balonů bylo vypuštěno již téměř 48 000 Nových zákonů v korejštině.

(Hlas mučedníků)

 

23. října v pozdních večerních hodinách se pracovníci partnerské organizace Hlasu mučedníků shromáždili za účelem vypouštění balonů s Biblemi do Severní Koreje. Účastníci akce nejprve připravili balíčky obsahující odlehčené Nové zákony v korejštině, následně je připevnili k balonům naplněným vodíkem a v noci pak balony vypustili – celkem takto vyslali 3600 Nových zákonů. Po skončení celonoční akce zbývalo pouhých 675 Nových zákonů do dosažení celkového cíle, stanoveného na 48 000 knih.

 

V Severní Koreji je Bible zakázanou knihou. Jediným povoleným náboženstvím je čučche, neboli „Kim Ir-senismus“, kult zesnulého vůdce. Všechna ostatní náboženství jsou tvrdě potírána. V důsledku krutého pronásledování již zemřely stovky tisíc křesťanů; až 35 000 jich je v současnosti vystaveno nelidským podmínkám v místních věznicích nebo pracovních táborech. Přesný počet severokorejských křesťanů není znám, spolehlivé zdroje jej odhadují řádově na 100 tisíc.

 

Modlete se, aby Bible vypuštěné do Severní Koreje padly na „dobrou půdu“ a přinesly hojnou úrodu (Lukáš 8,8). Proste, aby Bůh velice požehnal všechny, kdo šíří v Severní Koreji evangelium, obdařil je vytrvalostí a naplnil moudrostí. Modlete se za vězně, kterí prožívají nevýslovné utrpení ve věznicích a pracovních táborech – kéž zůstanou pevní ve víře a důvěřují Bohu, že stále uskutečňuje své svrchované plány (Římanům 8,28).

 

Více informací o pronásledované církvi v Severní Koreji naleznete na stránce North Korea Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.