Aktuálně

 

30. 11. 2013

Čína: Zadržení příslušníků úřady povolené církevní skupiny

 

 
Modlete se za pastora Čanga a členy jeho rodiny.

(ChinaAid)

 

Policisté nedávno zadrželi více než 20 křesťanů z úřady povolené „Křesťanské církve v Nan-le“ v provincii Che-nan. Zatýkání začalo 16. listopadu v ranních hodinách, když pastor Čang Šao-ťie dorazil do modlitebny na setkání s okresním vedoucím úřadu pro státní bezpečnost a jeho zástupcem. Místní zdroje nicméně sdílejí názor, že se jednalo o léčku s cílem pastora zadržet. Když pastor Čang dorazil, v budově se náhle vyrojilo asi dvanáct policistů, kteří pastora spoutali, aniž by se obtěžovali se svou legitimací.

 

Před policejní stanicí se shromáždili členové společenství a Čangovi příbuzní, aby proti jeho zadržení protestovali. Všem byl odepřen vstup do budovy a někteří byli dokonce zbiti. Podle informací členů společenství museli být staří rodiče pastora Čanga hospitalizováni kvůli zvýšenému krevnímu tlaku. Policisté navíc zadrželi dvě pastorovy sestry.

 

Ve snaze zabránit vlastnímu zatčení z Nan-le uprchla Čangova sestra s manželem (Čangovým zetěm) a desetiměsíční dcerou. Čangova dcera uvedla, že obdržela více než deset výhružných telefonátů, ve kterých jí volající vyhrožovali „vyhlazením celé rodiny“, pokud bude i nadále hledat pomoc v zahraničí a informovat o pronásledování církve.

 

V průběhu noci místní orgány předvolaly zástupce společenství na úřad, kde si křesťané vyslechli „kázání“ a bylo jim vyhrožováno. Ráno hlídkovali u vchodů do modlitebny policisté a zatýkali každého, kdo se pokusil vejít dovnitř a zúčastnit se nedělní bohoslužby. Podle posledních zpráv není místo pobytu zadržených známo.

 

Kromě pastorační práce ve sboru slouží bratr Čang také jako prezident Hnutí trojí soběstačnosti v Nan-le. Členové společenství jsou přesvědčeni, že je poslední zatýkání součástí plánu na volbu nového prezidenta, který by Čanga nahradil. Podle místních křesťanů mají zástupci režimu s Čangem problém kvůli jeho častému zastupování skupin stojících na okraji společnosti, a také hájení práv jednotlivců, jejichž práva jsou porušována.

 

„Zásah proti oficiálně povolené církvi poukazuje na skutečnost, že současný čínský režim nemá v úmyslu polevit v pronásledování svých občanů a posílit náboženskou svobodu,“ uvedl Bob Fu, zakladatel a prezident ChinaAid, partnerské organizace Hlasu mučedníků.

 

Přestože nevíme, kde jsou zatčení křesťané zadržováni ani v jakém se nacházejí stavu, můžeme si být jisti, že náš Otec zná místo jejich pobytu zcela přesně, stejně jako každou jejich potřebu. Proste, aby tyto potřeby naplňoval, své věrné následovníky povzbuzoval a naplňoval je přítomností svatého Ducha. Modlete se za brzké propuštění zadržených křesťanů a za to, aby pronásledování v Nanle vedlo k ještě smělejšímu zvěstování evangelia (Skutky 4,29–31).

 

Více informací o našich pronásledovaných bratřích a sestrách v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.