Aktuálně

 

06. 12. 2013

Bangladéš: Křesťanům nařízeno ukončit veškeré aktivity

 

 
Výstavba modlitebny společenství „Tangailské evangelikální svatosti“ v osadě Bilbathuagani byla v září pozastavena. (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Jen několik měsíců po vydání nařízení k pozastavení výstavby modlitebny byl sestaven „výbor“ s cílem ukončení veškerých křesťanských aktivit v tangailské osadě Bilbathuagani. Výbor tvoří několik politiků a muslimských vůdců a jeden zvolený místní úředník.

 

Modlitebnu začala stavět začátkem září skupina přibližně 25 křesťanů, kteří se potají společně scházeli již tři roky. Pět dní po zahájení stavebních prací dorazil na místo předseda místního zastupitelstva v doprovodu přibližně 200 muslimů a nařídil ukončení stavby. Následující den (po oznámení v místních mešitách) se před úřadem předsedy shromáždilo více než tisíc muslimů protestujících proti přítomnosti křesťanského společenství. Následně byl vytvořen zmíněný výbor, který má křesťanům zabránit ve „svádění“ muslimů.

 

„Místní muslimové se nikdy nesmíří s obrácením těchto lidí ke křesťanství,“ oznámil předseda. „Není možné, aby v muslimské oblasti žili jako křesťané. Bylo by to píchání do vosího hnízda. Křesťané přitom našim muslimům ‚načechrali peří‘ již podruhé. Před deseti lety se pokusili obrátit pár místních ke křesťanství, ale zmlátili jsme je a už se tady neobjevili.“

 

V návaznosti na ukončení výstavby modlitebny se několik místních křesťanů vrátilo k islámu.

 

Proste, aby Bůh obdařil křesťany v této osadě silou, aby dokázali odolávat neustálému tlaku. Modlete se, aby mnoho dalších muslimů ve vesnici poznalo pravdu o Ježíši Kristu a přijali ho jako svého Spasitele a Pána. Modlete se za respektování svobody náboženského vyznání všech obyvatel Bangladéše, včetně příslušníků nepočetné křesťanské komunity.

 

V letošním roce naši bratři a sestry v Bangladéši obdrží od kanadského Hlasu mučedníků balíčky „Vánočního požehnání“. Každý balíček obsahuje potraviny, hygienické potřeby, léky, oblečení a křesťanské materiály.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.