Aktuálně

 

07. 12. 2013

Nigérie: Útoky na křesťanské vesnice; na křesťany je vyvíjen nátlak, aby se zřekli své víry

 

 

(World Watch Monitor, Morningstar News, Hlas mučedníků USA)

 

26. listopadu v časných ranních hodinách útočníci (pravděpodobně muslimští Fulové) napadli čtyři převážně křesťanské osady ve spolkovém státě Plateau a připravili o život přibližně 40 obyvatel, včetně těhotných žen a malých dětí. Někteří křesťanští vedoucí jsou přesvědčeni, že islamističtí radikálové podněcují Fuly k útokům na křesťany, aby se mohli zmocnit jejich pozemků.

 

Těmto zatím posledním útokům předcházelo několik podobných případů pronásledování církve v uplynulých týdnech. 3. listopadu radikálové zavraždili osm křesťanů ve spolkovém státě Borno a zničili řadu církevních budov. Následující týden, od 11. do 13. listopadu, příslušníci hnutí Boko Haram napadli několik křesťanských vesnic a zavraždili více než 20 lidí. 15. listopadu státní úředníci uplatili přibližně 19 křesťanů, kteří se obrátili k islámu během obřadu v tzv. Národní mešitě v hlavním městě. Podle místních zdrojů úředníci předali skupině konvertitů částku převyšující v přepočtu 1,6 milionu korun.

 

Rev. Dr. Soja Bewarang, prezident of Christ in Nations k místní situaci dodává: „Zatímco sledujeme tyto události, nesmíme zapomínat, že Bůh má poslední slovo o každém člověku a jeho bezpečí… Proto musíme stále předkládat naše obavy o bezpečí Pánu – strážný bdí nadarmo, pokud společně s ním nestráží Hospodin“ (viz Žalm 127).

 

Modlete se, aby nigerijští křesťané důvěřovali Pánu, že na ně bude dohlížet a střežit je – v životě i ve smrti. Modlete se, aby ve vztazích mezi nigerijskými muslimy a křesťany zavládl Boží pokoj a aby snahy Boko Haram o vyvolání chaosu přišly vniveč. Pamatujte na modlitbách také na všechny nigerijské křesťany, kteří truchlí nad ztrátou svých blízkých.

 

Více informací o naší pronásledované rodině v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Dana S., Česko (12.12.2013 11:34:42)
Pane, ty víš jak moc tě svatí milují, otevři srdce těm, kteří nechtějí slyšet pravdu a pokoř celou jejich zem a ukaž jim, že ty jediný jsi Bůh a Pán a jiného není. Pozvedni své svaté z prachu a dej jim poznat svobodu, pravdu, lásku a přijetí aby se tě nezřekly ani v hodině smrti a poznali tvou plnou milost v spasení. Ať všichni odhodí své modli a oslavují Pána, k tomu jim dej sílu a odvahu aby užasly i ti kdo je pronásledují a vzdali tak čest Pánu v den tvého navštívení. Otče buď milosrdný a soucitný ke každé duši. O to prosím a žádám jménem Ježíše amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.