Aktuálně

 

07. 12. 2013

Nigérie: Útoky na křesťanské vesnice; na křesťany je vyvíjen nátlak, aby se zřekli své víry

 

 

(World Watch Monitor, Morningstar News, Hlas mučedníků USA)

 

26. listopadu v časných ranních hodinách útočníci (pravděpodobně muslimští Fulové) napadli čtyři převážně křesťanské osady ve spolkovém státě Plateau a připravili o život přibližně 40 obyvatel, včetně těhotných žen a malých dětí. Někteří křesťanští vedoucí jsou přesvědčeni, že islamističtí radikálové podněcují Fuly k útokům na křesťany, aby se mohli zmocnit jejich pozemků.

 

Těmto zatím posledním útokům předcházelo několik podobných případů pronásledování církve v uplynulých týdnech. 3. listopadu radikálové zavraždili osm křesťanů ve spolkovém státě Borno a zničili řadu církevních budov. Následující týden, od 11. do 13. listopadu, příslušníci hnutí Boko Haram napadli několik křesťanských vesnic a zavraždili více než 20 lidí. 15. listopadu státní úředníci uplatili přibližně 19 křesťanů, kteří se obrátili k islámu během obřadu v tzv. Národní mešitě v hlavním městě. Podle místních zdrojů úředníci předali skupině konvertitů částku převyšující v přepočtu 1,6 milionu korun.

 

Rev. Dr. Soja Bewarang, prezident of Christ in Nations k místní situaci dodává: „Zatímco sledujeme tyto události, nesmíme zapomínat, že Bůh má poslední slovo o každém člověku a jeho bezpečí… Proto musíme stále předkládat naše obavy o bezpečí Pánu – strážný bdí nadarmo, pokud společně s ním nestráží Hospodin“ (viz Žalm 127).

 

Modlete se, aby nigerijští křesťané důvěřovali Pánu, že na ně bude dohlížet a střežit je – v životě i ve smrti. Modlete se, aby ve vztazích mezi nigerijskými muslimy a křesťany zavládl Boží pokoj a aby snahy Boko Haram o vyvolání chaosu přišly vniveč. Pamatujte na modlitbách také na všechny nigerijské křesťany, kteří truchlí nad ztrátou svých blízkých.

 

Více informací o naší pronásledované rodině v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Dana S., Česko (12.12.2013 11:34:42)
Pane, ty víš jak moc tě svatí milují, otevři srdce těm, kteří nechtějí slyšet pravdu a pokoř celou jejich zem a ukaž jim, že ty jediný jsi Bůh a Pán a jiného není. Pozvedni své svaté z prachu a dej jim poznat svobodu, pravdu, lásku a přijetí aby se tě nezřekly ani v hodině smrti a poznali tvou plnou milost v spasení. Ať všichni odhodí své modli a oslavují Pána, k tomu jim dej sílu a odvahu aby užasly i ti kdo je pronásledují a vzdali tak čest Pánu v den tvého navštívení. Otče buď milosrdný a soucitný ke každé duši. O to prosím a žádám jménem Ježíše amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.