Aktuálně

 

10. 12. 2013

Írán: Evangelista a dva bloggeři ve vazbě

 

 
Faršíd Fathi

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 10. prosince 2013)

 

V Íránu se začátkem prosince 2013 ocitla ve vazbě trojice mužů – kvůli svým křesťanským aktivitám. 2. prosince byl křesťanský konvertita Rasúl Abdollahi umístěn na oddělení 350 teheránské věznice Evin, kde by si měl odpykat tříletý trest odnětí svobody vyměřený za „protistátní spiknutí a šíření evangelia“. O dva dny později, 4. prosince, byli zatčeni dva křesťanští bloggeři, Kiavoš Súdúdeh a Jamšíd Jabbarri. Oba muži byli zadrženi před budovou univerzity v Kerman a odvezeni na neznámé místo. Bloggeři jsou součástí skupiny, kterou představitelé režimu považují za internetové aktivisty s vazbami na zahraniční agenty.

 

Není zřejmé, zda byl Rasúl před umístěním do věznice Evin zadržován na jiném místě v Íránu nebo byl v době zadržení propuštěn na kauci. (Představitelé íránského režimu často propouštějí vězně dočasně na kauci, jen aby je o několik měsíců nebo let později zatkli znovu – na základě zcela identických obvinění.) Rasúlovu trestu bezprostředně předcházela vlna zatýkání 26. prosince 2010 v Teheránu. Rasúl byl tehdy společně s dalšími křesťany zatčen během vánoční bohoslužby ve svém společenství.

 

Při stejné razii byl zadržen také pastor Faršíd Fathi, jehož profil naleznete na stránkách Prisoner Alert amerického Hlasu mučedníků. Stejně jako Rasúl, také Faršíd je křesťanský konvertita od islámu. Faršíd byl 5. března 2012 odsouzen k šesti letům odnětí svobody a je rovněž zadržován na oddělení 350 ve věznici Evin. Během pobytu ve vězení Faršíd napsal několik otevřených dopisů adresovaných mezinárodní veřejnosti.

 

Dva zadržení křesťanští bloggeři, Kiavoš a Jamšíd, byli součástí šestnáctileté skupiny v Kermanu, kterou Íránská revoluční garda označuje jako internetové aktivisty obviněné z kyberzločinů, hanobení islámských světců a komunikace s cizími státními příšluníky. Kiavoš a Jamšíd také údajně úzce spolupracují s domácí církví a evangelizačními týmy.

 

Zdroj: Mohabat News

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.