Aktuálně

 

12. 12. 2013

Egypt: Mediálně známý konvertita uvězněn kvůli údajnému ‚podněcování konfliktů‘

 

 
Modlete se, aby Bůh chránil Mohammeda, jeho manželku i děti.

(Morningstar News, Release International)

 

Egyptský křesťan Mohammed Hegazy, známý bojovník za náboženskou svobodu, byl zadržen na základě nařčení z údajného podněcování „sektářských konfliktů“. Zdroje obeznámené s místní situací se obávají, že by jednatřicetiletý křesťan mohl být ve vězení týrán.

 

Mohammed (v současné době známý pod svým křesťanským jménem Bishoy Armia Boulous) byl zadržen 4. prosince v ranních hodinách v kavárně ve městě Minya v Horním Egyptě. Příslušníci bezpečnostních složek tvrdí, že pracoval pro křesťanskou satelitní stanici a přispíval k utváření „falešného obrazu“, podle kterého v Minya docházelo k protikřesťanským násilnostem.

 

Lidé obeznámení s případem tvrdí, že Mohammedovo zatčení nemělo žádnou souvislost s jeho prací reportéra, ale spíše se jedná o pokračující mstu za jeho konverzi ke křesťanství. Od přijetí křesťanské víry v roce 1998 byl mnohokrát zatčen, v jednom případě byl dokonce ve vazbě tři dny fyzicky mučen.

 

V srpnu 2007 se Mohammed stal prvním Egypťanem, který se rozhodl soudit o změnu údaje o náboženské příslušnosti na své identifikační kartě. Soud nakonec rozhodl v jeho neprospěch na základě zdůvodnění, že islámský právní řád šaría konverze od islámu zakazuje. V dubnu 2010 odvolací soud odložil proces na neurčito.

 

V důsledku konverze od islámu a zmíněných snah o změnu identifikační karty bylo Mohammedovi několikrát vyhrožováno zabitím, pročež se s manželkou a dvěma dětmi musel začít skrývat. Podle dostupných zpráv rodina v současné době žije v blíže neurčené evropské zemi.

 

Zatímco náš bratr v Kristu čelí kvůli své víře další vyčerpávající zkoušce , modleme se, aby ho Bůh obdařil tolik potřebnou silou a milostí, která ho bude doprovázet na každém kroku. Kéž je stejně jako apoštol Petr pevně rozhodnutý poslouchat Pána bez ohledu na to, co říká člověk (Skutky 5,29). Modlete se, aby Bůh byl v tomto náročném období obzvlášť blízko jeho ženě a dětem a naplňoval jejich srdce pokojem.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.