Aktuálně

 

14. 12. 2013

Afghánistán: Konvertitovi hrozí deportace z Nizozemska

 

 
Mostafa nalezl odpovědi na své otázky v Božím slově. (Fotografie: Flickr / Jesus Solana)

(Mohabat News)

 

Mostafovi Najafimu, afghánskému konvertitovi ke křesťanství, který uprchl ze své země ve snaze nalézt azyl v Nizozemsku, v současné době hrozí deportace. Po zamítnutí žádosti o udělení přistěhovaleckého víza strávil čtyři měsíce ve vězení a nyní se nachází v imigračním táboře, ze kterého může být kdykoli deportován. Kromě toho mu v táboře vyhrožují radikální muslimové.

 

Mostafa je bývalý muslim, ke křesťanství se obrátil přibližně před devíti měsíci: „Když jsem poprvé dostal příležitost přečíst si Bibli, uvědomil jsem si, že jsem v ní nalezl odpovědi na nezodpovězené otázky, které mě pronásledovaly celý život.“

 

Přijetí Krista bylo pro něj spojeno se značným rizikem, neboť v jeho zemi představuje konverze od islámu zločin, který je možné trestat smrtí. Na dotaz, co se stane křesťanům navráceným do Afghánistánu, Mostafa poskytl znepokojující odpověď: „Každý ví o náboženském extrémismu v Afghánistánu. Dokonce i můj vlastní otec, jakmile se dozvěděl o mém obrácení, prohlásil ‚zabít tě je moje povinnost, povinnost uložená džihádem‘.“

 

Modlete se společně s námi, aby byl Mostafův případ citlivě přehodnocen a aby mu bylo nakonec umožněno v Nizozemsku zůstat. Pozvedejte na modlitbách imigrační úředníky a proste, aby si s Boží pomocí uvědomili skutečné nebezpečí, kterému jsou konvertité od islámu vystaveni. Proste, aby těmto lidem skutečně pomáhali nalézt bezpečí – Mostafovi i dalším křesťanům jako je on. Kéž Bůh také chrání Mostafu před každou újmou v imigračním táboře. Modlete se, aby jeho oddanost Ježíši přivedla další uprchlíky ke křesťanské víře.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte Mostafovi svou podporu a povzbuzení, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.