Aktuálně

 

19. 12. 2013

Bangladéš & Svatá země: Balíčky „vánočního požehnání“

 

 

(Hlas mučedníků, Kanada)

 

Kanadský Hlas mučedníků se letos opět rozdělí o radost z Kristova narození s pronásledovanými bratry a sestrami v Bangladéši a ve Svaté zemi prostřednictvím každoročně pořádaného projektu Vánoční požehnání (Christmas Blessing).

 

Ani v jedné z těchto dvou zemí není snadné být křesťanem.

 

V Bangladéši tvoří křesťané necelé procento z celkového počtu obyvatel. Kromě všeobecně rozšířené chudoby jsou křesťané dlouhodobě pronásledováni zástupci muslimské většiny. Církev v Bangladéši není početná, ale stále roste a velmi potřebuje kvalifikované pastory, kteří povedou učedníky hladovějící po Boží pravdě.

 

Ve Svaté zemi hrozí protivenství zejména arabským křesťanům, obzvlášť pokud pocházejí z přísně muslimského prostředí. Také mesiánští Židé jsou často pronásledováni ultraortodoxními členy svých komunit. V souvislosti s růstem napětí na Blízkém východě mnozí křesťané opouštějí své domovy a ještě zhoršují situaci těch, kdo zůstanou.

 

Kanadský Hlas mučedníků touží naplňovat fyzické i duchovní potřeby našich křesťanských sourozenců v Bangladéši i ve Svaté zemi a proto spolupracuje s místními partnerskými organizacemi na distribuci balíčků Vánočního požehnání (Christmas Blessing). Balíčky obsahují nejen praktické věci, jako například jídlo a oblečení, ale také křesťanské materiály sloužící k duchovnímu růstu. Naše misie rovněž pomáhá připravovat křesťanská shromáždění v Betlémě a dalších místech na Západním břehu.

 

Modlete se za Boží pomazání pro pracovníky kanadského Hlasu mučedníků a místní partnery, kteří se na distribuci balíčků „vánočního požehnání“ podílejí. Kéž se všech příjemců dotkne Boží neochvějná láska, jasně demonstrovaná příchodem jeho Syna, Ježíše, zaslíbeného Mesiáše. Vánoce jsou pro křesťany na mnoha místech nelehkým obdobím a tak se modleme, aby je Bůh ‚skrýval‘ před zraky lidí, kteří by jim chtěli způsobit újmu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.