Aktuálně

 

20. 12. 2013

Pákistán: Federální soud požaduje mandatorní trest smrti za rouhání

 

 
Budova pákistánského Nejvyššího soudu (fotografie: Wikimedia Commons / Khalid Mahmood)

(Release International, Hlas mučedníků Austrálie)

 

Vlivný pákistánský soud požaduje zavedení povinně udělovaného trestu smrti za rouhání. Pokud by k tomu skutečně došlo, mohla by následovat vlna dalších útoků na příslušníky místní křesťanské menšiny, obviňování a popravy nepravdivě nařčených osob. Nařízení, které tento měsíc schválil federální soud šaría, nyní čeká na souhlas prezidenta.

 

V současné době je většina Pákistánců usvědčených z rouhání odsouzena na doživotí, přestože oficiálně lidem hanobícím islámského proroka Mohameda náleží trest smrti. Navrhovaná úprava by znamenala, že by usvědčeným osobám nebylo možné vyměřit trest odnětí svobody, usvědčení by automaticky znamenalo popravu.

 

Obvinění z rouhání je často zneužíváno jako prostředek osobní msty nebo způsob „řešení“ sporů. Již samotné obvinění může skončit pokusem o atentát, dokonce i pokud je dotyčný nakonec zproštěn viny. „Je to skutečně tragický vývoj událostí, nejen pro křesťany usvědčené z rouhání, ale i pro všechny, kdo byli podle názoru soudu nařčeni nepravdivě,“ vysvětluje Colin King, ředitel Release International (sesterská organizace Hlasu mučedníků ve Spojeném království). „Extrémisté si mohou vykládat postup soudu šaría jako udělení souhlasu k útokům i v případech, které se ještě nedostaly k soudu.“

 

Podle informací místních zdrojů bude soud usilovat o zavedení nařízení do praxe „během několika měsíců“. Pokud k tomu skutečně dojde, lidé usvědčení z rouhání mohou ztratit šanci na odvolání. V současné době mnozí křesťané usvědčení z tohoto přestoupení zákona tráví roky ve vězení čekáním na odvolací proces. Patří k nim k nim také Asia Bibi – první křesťanská žena, která byla odsouzena k smrti za údajné rouhání, kterého se podle svých slov nikdy nedopustila.

 

Modlete se, aby Bůh do celé situace zasáhl a aby navrhované změny v zákoně o rouhání neprošly. Modlete se, aby představitelé režimu místo toho usilovali o spravedlivé, pravdivé a vlídné zacházení se všemi občany Pákistánu, včetně příslušníků menšin. Modlete se, aby Bůh chránil své milované děti před obviněními z rouhání. Přimlouvejte se za Asiu Bibi a další křesťany nacházející se v podobné situaci, kteří stráví další Vánoce za mřížemi, odloučeni od svých milovaných. Kéž vzhlížejí k Bohu, hledají u něj vysvobození a nepropadají malomyslnosti.

 

Více informací o pronásledovaných bratřích a sestrách v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.