Aktuálně

 

21. 12. 2013

Írán: Dva křesťané propuštěni z vězení

 

 
Farhád Sabokrúh a Naser Zamen-Dezfúlí (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, Hlas mučedníků USA)

 

4. prosince byli dva íránští křesťané – pastor Farhád Sabokrúh a Naser Zamen-Dezfúlí – propuštěni z vězení, ve kterém strávili více než 200 dní.

 

Oba muži byli zadrženi 23. prosince 2011. Policisté tehdy během razie na slavnostním křesťanském shromáždění v prostorách registrovaného společenství pozatýkali všechny přítomné, včetně dětí. Po několika hodinách většinu opět propustili – s výjimkou pastora Farháda, jeho manželky Šahnáz Džajzan, Nasera Zamen-Dezfúlího a dalšího člena společenství, Davúda Alijaniho.

 

Všichni čtyři byli později propuštěni na kauci, v říjnu 2012 však byli odsouzeni k ročnímu odnětí svobody za „obrácení ke křesťanství, vybízení muslimů ke konverzi a narušování státní bezpečnosti evangelizačními aktivitami“. 1. května 2013 byli předvoláni k soudu, aby nastoupili k výkonu trestu. Podle poslední zprávy Davúd a Šahnáz stále zůstávají ve vězení, datum jejich propuštění není známo.

 

Poděkujte Bohu za tuto odpověď na modlitby! Modlete se, aby Bůh pastora Farháda i Nasera naplňoval svou milostí a silou, zatímco se zotavují z pobytu ve vězení. Kéž je také chrání před dalším protivenstvím. Modlete se rovněž za nevěřící Íránce v jejich okolí, aby v jejich svědectví zřetelně spatřovali lásku a věrnost našeho Boha. Nezapomínejte v modlitbách ani na Davúda a Šahnáz. Ať už ve vězení nebo na svobodě, kéž zůstávají pevní ve víře a radují se z daru našeho Spasitele Ježíše, který přislíbil, že je nikdy neopustí a nikdy se jich nezřekne (Židům 13,5).

 

V modlitbách za tyto bratry a sestru se můžete připojit ke křesťanům z celého světa – navštivte naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.