Aktuálně

 

27. 12. 2013

Čína: Dav výtržníků napadl advokáty

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 27. prosince 2013)

 

Místními úřady najatí výtržníci v polovině tohoto měsíce fyzicky napadli skupinu advokátů a členy britského televizního štábu.

 

Advokáti měli v plánu poskytnout konzultace zadrženému pastorovi a 23 vedoucím jeho společenství. (Pastor Čang Siao-ťie, vedoucí Křesťanského společenství v Nan-le v provincii Che-nan byl zatčen 16. listopadu přibližně v půl desáté dopoledne.)

 

Během setkání pastora s příslušníky úřadu pro veřejnou bezpečnost v Nan-le toho dne vtrhlo do církevní budovy přibližně dvanáct policistů, kteří pastora společně s několika dalšími lidmi na místě zadrželi. Pastora Čanga při zásahu spoutali. Podle informací členů společenství jim policisté nepředložili žádné zatykače. Následující den ráno byla modlitebna s kapacitou přibližně 600 osob (budova svou konstrukcí připomíná divadlo) uzavřena a u všech vchodů byly rozmístěny hlídky. Podle vyjádření úřadů budova „není bezpečná“.

 

Křesťanské společenství v Nan-le je součástí Hnutí trojí soběstačnosti, oficiálně schválené církevní denominace. Jádrem konfliktu mezi státem a církví je údajně pozemek, který si křesťané před časem zakoupili. Právní zástupci sboru tvrdí, že se jim orgány snaží pozemek zabavit a použít ho pro lukrativní developerský projekt.

 

13. prosince byli obhájci zastupující 24 zadržených členů Křesťanského společenství v Nan-le před úřadem státního žalobce v Nan-le napadeni rozlíceným davem. Jednoho právníka útočníci zbili a zkopali. Napadeni byli také členové britského televizního štábu, který celý případ sleduje; útočníci navíc poškodili kameramanovo vybavení. Právníci a novináři se museli před skupinou přibližně 50 výtržníků ukrýt v prázdné kanceláři a zabarikádovat dveře nábytkem. Útočníci jim zvenčí nadávali a házeli kameny na jednoho advokáta, který se nestihl dostat dovnitř.

 

Vedoucí týmu obhájců Sia Ťün v rozhovoru s novináři prohlásil, že zástup „podplatili a podporovali místní úředníci… všechny tyhle akce tajně připravují místní orgány.“ Skupina strávila v kanceláři několik hodin, než je nakonec dostal ven zástupce ministerstva zahraničí.

 

Pastor Čang a ostatní církevní vedoucí se stále nacházejí v okresním zadržovacím centru v Nan-le bez možnosti kontaktovat právníky. „Křesťanství nemá v čínském systému prakticky žádné postavení,“ konstatoval Jang Sing-čchüan, pekingský advokát, který odcestoval do Nan-le, aby pomohl Čanga hájit.

 

Zdroje: China Aid, Sky News, AP

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.