Aktuálně

 

27. 12. 2013

Čína: Dav výtržníků napadl advokáty

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 27. prosince 2013)

 

Místními úřady najatí výtržníci v polovině tohoto měsíce fyzicky napadli skupinu advokátů a členy britského televizního štábu.

 

Advokáti měli v plánu poskytnout konzultace zadrženému pastorovi a 23 vedoucím jeho společenství. (Pastor Čang Siao-ťie, vedoucí Křesťanského společenství v Nan-le v provincii Che-nan byl zatčen 16. listopadu přibližně v půl desáté dopoledne.)

 

Během setkání pastora s příslušníky úřadu pro veřejnou bezpečnost v Nan-le toho dne vtrhlo do církevní budovy přibližně dvanáct policistů, kteří pastora společně s několika dalšími lidmi na místě zadrželi. Pastora Čanga při zásahu spoutali. Podle informací členů společenství jim policisté nepředložili žádné zatykače. Následující den ráno byla modlitebna s kapacitou přibližně 600 osob (budova svou konstrukcí připomíná divadlo) uzavřena a u všech vchodů byly rozmístěny hlídky. Podle vyjádření úřadů budova „není bezpečná“.

 

Křesťanské společenství v Nan-le je součástí Hnutí trojí soběstačnosti, oficiálně schválené církevní denominace. Jádrem konfliktu mezi státem a církví je údajně pozemek, který si křesťané před časem zakoupili. Právní zástupci sboru tvrdí, že se jim orgány snaží pozemek zabavit a použít ho pro lukrativní developerský projekt.

 

13. prosince byli obhájci zastupující 24 zadržených členů Křesťanského společenství v Nan-le před úřadem státního žalobce v Nan-le napadeni rozlíceným davem. Jednoho právníka útočníci zbili a zkopali. Napadeni byli také členové britského televizního štábu, který celý případ sleduje; útočníci navíc poškodili kameramanovo vybavení. Právníci a novináři se museli před skupinou přibližně 50 výtržníků ukrýt v prázdné kanceláři a zabarikádovat dveře nábytkem. Útočníci jim zvenčí nadávali a házeli kameny na jednoho advokáta, který se nestihl dostat dovnitř.

 

Vedoucí týmu obhájců Sia Ťün v rozhovoru s novináři prohlásil, že zástup „podplatili a podporovali místní úředníci… všechny tyhle akce tajně připravují místní orgány.“ Skupina strávila v kanceláři několik hodin, než je nakonec dostal ven zástupce ministerstva zahraničí.

 

Pastor Čang a ostatní církevní vedoucí se stále nacházejí v okresním zadržovacím centru v Nan-le bez možnosti kontaktovat právníky. „Křesťanství nemá v čínském systému prakticky žádné postavení,“ konstatoval Jang Sing-čchüan, pekingský advokát, který odcestoval do Nan-le, aby pomohl Čanga hájit.

 

Zdroje: China Aid, Sky News, AP

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.