Aktuálně

 

02. 01. 2014

Kolumbie: Křesťané připravení o domov si budují novou vesnici

 

 
Uprchlická osada v Paez

(Hlas mučedníků, Kanada)

 

V roce 2007 bylo přibližně 50 křesťanských rodin přinuceno opustit své domovy a přestěhovat se do provizorního tábora v kolumbijských Andách. Člen týmu Hlasu mučedníků nedávno tyto vyhoštěné bratry a sestry v Kristu navštívil. Hluboce se ho dotkly jejich příběhy plné neskutečné bolesti a ztrát, stejně jako svědectví o neutuchající Boží věrnosti a zaopatření.

 

Kolumbijští křesťané se poprvé setkali s protivenstvím v době, kdy se postavili proti domorodým předákům ve své vesnici. Předáci s vazbami na Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (známé také jako FARC) se snažili křesťany přinutit, aby kradli, opíjeli se, podíleli se na neoprávněných záběrech pozemků a účastnili se nejrůznějších spiritistických obřadů. Když oblast postihla přírodní katastrofa, kvůli které museli všichni uprchnout ze svých domovů, předáci odmítli křesťanům předat část vládou poskytnuté humanitární pomoci.

 

V důsledku toho musely křesťanské rodiny podniknout dlouhou pouť na jiné místo, kde společně s dalšími více než třiceti rodinami rovněž vyhnanými z domovů kvůli své víře založili provizorní uprchlickou osadu. (Některé z křesťanů spoluvesničané před vyhnáním zbili nebo jinak týrali.)

 

S pomocí finského Hlasu mučedníků a dalších křesťanů po celém světě se podařilo zakoupit pozemek nedaleko uprchlické osady, aby si kolumbijští křesťané mohli od základů postavit vlastní vesnici. S pomocí kanadského Hlasu mučedníků bude vesnice disponovat vlastní rozhlasovou stanicí, která křesťanům umožní směle zvěstovat Boží slovo a oslovit mnoho lidí, kteří naléhavě potřebují spasení – včetně těch, kteří se evangeliu aktivně protiví. Jeden z těchto křesťanů prohlásil: „Jsem nesmírně vděčný za tuto pomoc, která nám dodává sílu jít dál. Velice vám děkujeme. Nezapomínejte na nás ve svých modlitbách.“

 

Pamatujte ve svých modlitbách na tyto bratry a sestry! Poděkujte Pánu za to, že jim opatřil pozemek, aby si mohli postavit vlastní vesnici, i za způsob zvěstování ‚dobré zprávy evangelia‘ formou rozhlasového vysílání. Modlete se, aby se nová vesnice stala jasným světlem pro celé okolí, a aby mnozí další lidé přišli díky věrnému svědectví místních obyvatel ke Kristu. Přimlouvejte se také za domorodé předáky a řadové vesničany z původních osad, kteří dosud kráčí v temnotách – aby i oni poznali zachraňující moc Kristovy smrti a zmrtvýchvstání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.