Aktuálně

 

02. 01. 2014

Kolumbie: Křesťané připravení o domov si budují novou vesnici

 

 
Uprchlická osada v Paez

(Hlas mučedníků, Kanada)

 

V roce 2007 bylo přibližně 50 křesťanských rodin přinuceno opustit své domovy a přestěhovat se do provizorního tábora v kolumbijských Andách. Člen týmu Hlasu mučedníků nedávno tyto vyhoštěné bratry a sestry v Kristu navštívil. Hluboce se ho dotkly jejich příběhy plné neskutečné bolesti a ztrát, stejně jako svědectví o neutuchající Boží věrnosti a zaopatření.

 

Kolumbijští křesťané se poprvé setkali s protivenstvím v době, kdy se postavili proti domorodým předákům ve své vesnici. Předáci s vazbami na Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (známé také jako FARC) se snažili křesťany přinutit, aby kradli, opíjeli se, podíleli se na neoprávněných záběrech pozemků a účastnili se nejrůznějších spiritistických obřadů. Když oblast postihla přírodní katastrofa, kvůli které museli všichni uprchnout ze svých domovů, předáci odmítli křesťanům předat část vládou poskytnuté humanitární pomoci.

 

V důsledku toho musely křesťanské rodiny podniknout dlouhou pouť na jiné místo, kde společně s dalšími více než třiceti rodinami rovněž vyhnanými z domovů kvůli své víře založili provizorní uprchlickou osadu. (Některé z křesťanů spoluvesničané před vyhnáním zbili nebo jinak týrali.)

 

S pomocí finského Hlasu mučedníků a dalších křesťanů po celém světě se podařilo zakoupit pozemek nedaleko uprchlické osady, aby si kolumbijští křesťané mohli od základů postavit vlastní vesnici. S pomocí kanadského Hlasu mučedníků bude vesnice disponovat vlastní rozhlasovou stanicí, která křesťanům umožní směle zvěstovat Boží slovo a oslovit mnoho lidí, kteří naléhavě potřebují spasení – včetně těch, kteří se evangeliu aktivně protiví. Jeden z těchto křesťanů prohlásil: „Jsem nesmírně vděčný za tuto pomoc, která nám dodává sílu jít dál. Velice vám děkujeme. Nezapomínejte na nás ve svých modlitbách.“

 

Pamatujte ve svých modlitbách na tyto bratry a sestry! Poděkujte Pánu za to, že jim opatřil pozemek, aby si mohli postavit vlastní vesnici, i za způsob zvěstování ‚dobré zprávy evangelia‘ formou rozhlasového vysílání. Modlete se, aby se nová vesnice stala jasným světlem pro celé okolí, a aby mnozí další lidé přišli díky věrnému svědectví místních obyvatel ke Kristu. Přimlouvejte se také za domorodé předáky a řadové vesničany z původních osad, kteří dosud kráčí v temnotách – aby i oni poznali zachraňující moc Kristovy smrti a zmrtvýchvstání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.