Aktuálně

 

03. 01. 2014

Keňa: Napjatá situace po vraždách pastorů

 

 
Sarah a její tři děti: Rose, Emmanuel a Mary (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA, Austrálie)

 

Dvě keňské ženy, Clarice a Sarah, se stále vzpamatovávají z šoku způsobeného vraždami jejich manželů. Muži přišli o život 20. října při samostatných incidentech, oba případy však pravděpodobně souvisí s nedávnými nepokoji, ke kterým došlo mezi křesťany a muslimy v okolí Mombasy. Podle poslední zprávy se k odpovědnosti za zabití křesťanů zatím nikdo nepřihlásil.

 

Manžel Clarice sloužil jako pastor společenství Vikwatani Redeemed Gospel Church v Mombase. Když vedoucí sboru přišli na nedělní ranní bohoslužby, nalezli jen zhroucené tělo v křesle – s Biblí v klíně. Jedenačtyřicetiletého Charlese Matole střelili útočníci do hlavy. Clarice v rozhovoru s pracovníkem Hlasu mučedníků vyjádřila své přesvědčení, že cílem manželovy vraždy bylo vystrašení místních křesťanů, aby se z oblasti odstěhovali. V posledních měsících před incidentem místní obyvatelé několikrát házeli kameny na modlitebnu během bohoslužeb. Policisté také vytrvale odmítali řešit výhrůžky zabitím, se kterými se pastor opakovaně setkával.

 

Podobně jako Clarice, i Sarah truchlí za svého manžela, jehož tělo bylo nalezeno ten samý den ráno zahrabané v hromadě větví v Kilifi, přibližně 55 kilometrů severně od Mombasy. Pastor Ebrahim Kidata, který v oblasti založil 36 společenství a nedávno byl jmenován novým dohlížitelem nad církví v okrese Malindi, se na celý den vypravil do terénu, aby zkontroloval svůj dobytek a také dřevo určené k výrobě nového nábytku pro modlitebnu. Sarah pojala podezření už když se manželovi nemohla dovolat na mobil, a její nejhorší obavy se nakonec naplnily, když ho místní lidé nalezli uškrceného. Kromě truchlící vdovy po sobě pastor Ebrahim zanechal sedm dětí. Dvě už jsou sezdané, ale pět mladších ještě chodí do školy a žije s rodinou. Sarah byla vraždou naprosto šokována, neboť manželovi nikdo nevyhrožoval a pro vraždu zdánlivě neexistoval žádný motiv.

 

Modlete se, aby ‚otec sirotků‘ a ‚ochránce vdov‘ utěšoval, chránil a zaopatřoval Clarice, Sarah i jejich rodiny v tomto obtížném období. Modlete se, aby Bůh v obou osadách v okolí Mombasy nadpřirozeně zasáhl, aby napětí a konflikty ustaly a rozhostil se zde Kristův pokoj. Kéž se Bůh smiluje nad lidmi, kteří se jemu a jeho lidu protiví. Modlete se, aby mnozí místní obyvatelé uvěřili v Ježíše.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu a povzbuzení Clarice, Sarah a jejich rodinám, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.