Aktuálně

 

03. 01. 2014

Keňa: Napjatá situace po vraždách pastorů

 

 
Sarah a její tři děti: Rose, Emmanuel a Mary (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA, Austrálie)

 

Dvě keňské ženy, Clarice a Sarah, se stále vzpamatovávají z šoku způsobeného vraždami jejich manželů. Muži přišli o život 20. října při samostatných incidentech, oba případy však pravděpodobně souvisí s nedávnými nepokoji, ke kterým došlo mezi křesťany a muslimy v okolí Mombasy. Podle poslední zprávy se k odpovědnosti za zabití křesťanů zatím nikdo nepřihlásil.

 

Manžel Clarice sloužil jako pastor společenství Vikwatani Redeemed Gospel Church v Mombase. Když vedoucí sboru přišli na nedělní ranní bohoslužby, nalezli jen zhroucené tělo v křesle – s Biblí v klíně. Jedenačtyřicetiletého Charlese Matole střelili útočníci do hlavy. Clarice v rozhovoru s pracovníkem Hlasu mučedníků vyjádřila své přesvědčení, že cílem manželovy vraždy bylo vystrašení místních křesťanů, aby se z oblasti odstěhovali. V posledních měsících před incidentem místní obyvatelé několikrát házeli kameny na modlitebnu během bohoslužeb. Policisté také vytrvale odmítali řešit výhrůžky zabitím, se kterými se pastor opakovaně setkával.

 

Podobně jako Clarice, i Sarah truchlí za svého manžela, jehož tělo bylo nalezeno ten samý den ráno zahrabané v hromadě větví v Kilifi, přibližně 55 kilometrů severně od Mombasy. Pastor Ebrahim Kidata, který v oblasti založil 36 společenství a nedávno byl jmenován novým dohlížitelem nad církví v okrese Malindi, se na celý den vypravil do terénu, aby zkontroloval svůj dobytek a také dřevo určené k výrobě nového nábytku pro modlitebnu. Sarah pojala podezření už když se manželovi nemohla dovolat na mobil, a její nejhorší obavy se nakonec naplnily, když ho místní lidé nalezli uškrceného. Kromě truchlící vdovy po sobě pastor Ebrahim zanechal sedm dětí. Dvě už jsou sezdané, ale pět mladších ještě chodí do školy a žije s rodinou. Sarah byla vraždou naprosto šokována, neboť manželovi nikdo nevyhrožoval a pro vraždu zdánlivě neexistoval žádný motiv.

 

Modlete se, aby ‚otec sirotků‘ a ‚ochránce vdov‘ utěšoval, chránil a zaopatřoval Clarice, Sarah i jejich rodiny v tomto obtížném období. Modlete se, aby Bůh v obou osadách v okolí Mombasy nadpřirozeně zasáhl, aby napětí a konflikty ustaly a rozhostil se zde Kristův pokoj. Kéž se Bůh smiluje nad lidmi, kteří se jemu a jeho lidu protiví. Modlete se, aby mnozí místní obyvatelé uvěřili v Ježíše.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu a povzbuzení Clarice, Sarah a jejich rodinám, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.